ČTVRTEČNÍ GLOSY 16.02.2006

Miroslava Macka
Byt do 90 metrů čtverečních je bytem sociálním, zrovna tak jako dům do 150 metrů čtverečních . tak socialisticky rozhodla vláda, aby obešla socialistické zdaňování, nařízené socialistickou EU.
Proč zrovna 90 a 150 metrů je nejasné, ale dovedu si kupříkladu představit, že novopečený ministr zdravotnictví David Rath třeba při vládním projednávání pronesl: Já bych to všechno zvedl aspoň na 200 metrů. Problém není Brusel, ale přiblblí novináři. Ti napíšou, kolik metrů má byt Rathův nebo Škromachův. Ale čísla ze statistického úřadu, jak je to s velikostí bytů v Česku a úvaha, které voliče které strany by měla výjimka sanovat a které postihnout, nakonec zvítězila výše uvedená čísla. Takže, jak vidíte, žádná hausnumera, ale poctivý předvolební kalkul.

Na moji glosu o potřebě volit v červnových volbách ODS třebas i se skřípěním zubů, přišlo neobvyklé množství reakcí, které lze rozdělit do dvou základních skupin: 1.) přesně toto udělám,2.) ODS prostě kvůli tomu či onomu jejímu představiteli volit nemohu. Přičemž často jsou zmiňováni lokální pohlaváři ODS, kteří ovšem nekandidují, jen místně odrazují voliče.
Vynikající nápad pro takové případy ovšem vzešel od manželů K.: "S manželem jsme se domluvili, že volit půjdeme a volit budeme ODS, ale záměrně zaškrtneme lidi na posledních místech kandidátky." Možná to je dobrý návod jak volit ODS a zbavit se těch, co už tam zasmrádají.

Tak vidíte, jak se to dělá: vláda dala do pokladny VZP tři miliardy korun, aby se zkrátila doba plateb poskytovatelům zdravotní péče a vypadalo to, že po odchodu Musílkové a příchodu Ratha s Pečenkou vše začíná fungovat - a už má problém, neboť jí chybí v pokladně už zkraje roku milionů pět a přemýšlí a přemýšlí, kde je vzít.
Tedy jak tu díru zalátat, kde je nakonec vezme, je jasné: z našich kapes.

David Rath, který dříve distributorům léků, které si jako dceřinné společnosti zřizovaly nemocnice, nemohl přijít na jméno, najednou otočil a chce jednu z nich, společnost Stylmed H nemocnice na Homolce, použít jako "ministerského"distributora a nahradit tak distributory dosavadní, odmítající nadále trpět stamilionové dluhy státních nemocnic.
Pokud by ovšem nemocnice platily Stylmedu za nové dodávky léků, aniž by předtím uhradily staré dluhy, šlo by o zvýhodňování jednoho věřitele vůči ostatním, což je trestný čin - a ministr Rath by měl být obviněn z navádění k trestnému činu.
Pádivé zavádění socialismu v Česku však už pokročilo natolik, že to všem dozajista projde.

Některým socanům tuhnou rysy,
Zeman zas vydává další spisy.

Dnes vychází v Lidovkách můj článek s titulkem Homosexuálové nepotřebují zvláštní zákon, napsaný, ač se tak vzhledem k titulku nezdá, z velmi liberální pozice.

Již staří Římané věděli, že Assitua eminentis fortunae comes est invidia, tedy
Neustálým průvodcem výjimečného štěstí je závist.
Dodávám jen, že v Česku nemusí jít ani o štěstí výjimečné.