STŘEDEČNÍ GLOSY 8.02.2006

Miroslava Macka
Tak jestli tenhle další neskutečný případ bolševizace státu spadne nepotrestán pod stůl, je skutečně čas na emigraci: soudce Městského soudu v Praze Petr Novák veřejně řekl, že byl na něho dvěma zaměstnanci jedné české tajné služby (šlo o Úřad pro zahraniční styky a informace) činěn nátlak, aby vydal zatykač na "nepřítele státu, čti:nepřítele soudruha Paroubka a ČSSD) Pitra. Což soudce nakonec učinil, když se informace o zatykači objevila "náhodou" v mediích.
Ministr Bublan a další se nás teď snaží přesvědčit, že šlo o zcela normální žádost a ne nátlak - proto asi důstojníci rozvědky soudce dvakrát navštívili a osobně přesvědčoval, aby vydal zatykač!! To je asi běžný postup!!
Myslím, že by nás, občany, mělo uspokojit jen jedno jediné: jména těch důstojníků, jejich okamžité vzetí do vazby (neboť jinak, rychle začnou zametat vše pod koberec),kde by možná rozvázali jazyk, na čí politický příkaz jednali.
A jedno z toho vyplývá rovnou: za žádnou cenu v červnu nevolit Paroubka a jeho bolševická hovada.

Také podnikatelé (s v tomto případě distributoři léků) se dočkali od vládních činitelů svého: státní nemocnice jim dluží stamiliony za léky a když je chtějí zaplatit, jsou nazváni vyděrači.
Máte-li v bance úvěr nebo půjčku, rozhodně ji neplaťte a v případě, že na Vás banka bude chtít peníze, nazvěte ji vyděračem a upozorněte ji, že se chováte přesně jako česká vláda.

Jestlipak jste věděli, že Celní správa našeho státu zaměstnává 8.463 lidía má roční rozpočet 4.8 miliardy korun, z čehož platy zaměstnanců tvoří 3,3 miliardy?
Takže, vzhledem ke vstupu Česka do EU, náklady na výběr cel v současnosti převyšují celní výnos.
Na Celní správu byla po vstupu do EU převedena z finančních úřadů odpovědnost za výběr spotřebních daní, avšak počet zaměstnanců FÚ přitom neklesl.
A co z toho, podle měsíčníku Laissez Faire, odkud čerpám tyto informace, plyne?
Celní správa by měla být zrušena, kompetence vybírat spotřební daň by měla být znovu převedena na finanční úřady a clo by se mělo na území Česka přestat vybírat, čímž by daňoví poplatníci ušetřili ročně 4.8 miliardy korun. Jednostodvanáct budov Celní správy by stát mohl prodat a výnos použít na další snížení daní. Zapojením 8 tisíc celníků a zaměstnanců Celní správy do soukromého sektoru by pak znamenalo dodatečný daňový výnos, který by umožnil další snížení daní.
Dodávám jen: až takhle začneme všichni uvažovat v okamžiku, kdy budeme stát u volebních uren, bude to první krok ke skutečné prosperitě a ke státu blahobytu.

Francouzský filosof André Glucksmann pronesl velice moudrá slova:
Onen pán s bombou v turbanu je možná Muhammad, chcete-li. Je to však především karikatura islámského teroristy. Skandální není kresba, ale terorismus.

Již staří Římané si všimli, že
Alterius lucra dolet invidus ut sua damna, neboli
Závistivce souží cizí zisk stejně jako vlastní škoda.