ÚTERNÍ GLOSY 7.02.2006

Miroslava Macka
Obávám se, že "úniky" policejních odposlechů do medií nejsou žádnými náhodnými "úniky", ale cílenými nástroji státní moci k ovlivňování veřejného mínění..
Pokud se snad takové metody někomu líbí a pochvaluje si, kterak se pěkně odhalují lumpové, připomínám mu radost mnohých při bolševizaci v letech 1945 - 1948. Tehdy také mnozí pro stromy neviděli les a pak se nestačili divit, jací lumpové jim vládnou.

Čtenář glos J. B. mi zaslal zajímavý údaj, leccos vypovídající o "výhodnosti" lákání zahraničních investorů za stamiliony a miliardy úlev a pobídek:
V městě Rumburku bylo loni během roku průměrně 550 nezaměstnaných. V prosinci 2005 otevřeli slavnostně továrnu zahraničního investora na základě investičních pobídek za cca 330 mil Kč.
V současné době je v našem městě cca 850 nezaměstnaných. Město má přibližně 10.000 obyvatel.
Co dodat? Snad jen známou větu: " Proletáři všech zemí ,polibte mi pr..." , popřípadě upravenou na: "ČSSD a KSČM, polibte mi pr.."

Čtenář J. V. mi zase napsal:
Napsal jste : Musím se zastat premiéra Paroubka: na jeho veřejném pochechtávání se vtipu o Romech nevidím nic rasistického a nepřijatelného. A pokud si i u nás doma zavedeme "americké" manýry "politické korektnosti", jsem přesvědčen, že nic dobrého z toho nevznikne.
Ale zbývá neméně hlasitě dodat, že se soudruh Parouback velmi aktivně angažuje v kauze prasečák v Letech. Buď je schizofrenní nebo vyčůraný. To druhé je zjevně pravdou, vždy dělá jen to, co mu tzv. veřejné mínění dovolí, popřípadě to kdykoliv koriguje. Tato příhoda s "umělcem" Krampolem je vcelku nezajímavá a veřejnost bude spíš na straně Paroubka, hlavně ale ukazuje jeho "myšlení" v celé nahotě. Jeho vzorec chování je velice jednoduchý, až mne zaráží, že vrcholní představitelé ODS toho nedokáží využít...

Již staří Římané dobře věděli, že
Apud creditorem maior quam apud debitorem debiti memoriam, tedy
Věřitel si pamatuje dluh lépe než dlužník.