PÁTEČNÍ GLOSY 27.01.2006

Miroslava Macka
Ta vražda podnikatele Mrázka, přítele naháněného Pitry je velmi podivná a pokud by člověk použil staré dobré latinské "cui bono?", tedy "v čí prospěch?", zákonitě by mu vyšla ta část sociální demokracie a skupin v pozadí, která byla na vrcholu moci za Stanislava Grosse, neboť kdyby tito lidé řekli jenom část toho, co vědí...
Také informaci, že Mrázek byl konfidentem tajných služeb, nutno vzít v potaz, zvláště při jeho způsobu likvidace.

Lékárníci, demonstrující pod okny ministra zdravotnictví Ratha, prokázali absolutní nedostatek elementární logiky, v opačném případě by totiž museli svoje rozhořčení projevit pod okny premiéra Paroubka, neboť v tomto případě beze zbytku platí staré české přísloví "Jaký pán, takový kmán".
A na oprsklého, mocí opitého Paroubka neplatí demonstrace pod okny Strakovky, ale hrozba ztráty moci ( pak klidně kopne mouřenína Ratha do zadku ). Lékárníci a další zdravotníci přitom mají v rukou také nemalou moc: až do voleb mohou všemi prostředky - letáky v lékárnách a v ordinacích, rozhovory s pacienty a dalšími metodami přesvědčovat lidi, aby nevolili Paroubka a ČSSD. To je totiž jediné řešení jejich problémů.

Mirek Topolánek vydal předvolební novou knihu - rozhovor "Mirek Topolánek osobně" a hodně v ní neinvestoval do rodinného života a do svého vztahu s manželkou, která "není zastrčená u plotny, je to součást mé politiky, té image".
Doufám jen, že na něho po takovém tvrzení novináři nevyhrabou nějakou milostnou avantýru...

Již staří Římané věděli, že
Alter frenis egem, alter calcaribus,
tedy Jednomu schází uzda, druhému ostruhy.