ÚTERNÍ GLOSY 17.01.2006

Miroslava Macka
Dělat z nouze ctnost se tomu říká po česku: služebně nejstarší poslanec v Česku, Michal Kraus, skončil kvůli "kakaové aféře" svoji politickou dráhu a odstoupil ze všech svých mnoha funkcí i z čela regionální kandidátky.
Zcela typicky to však neoznámil na tiskovce on sám, ale premiér Paroubek, aby tak vešel do myslí nepříliš myslících voličů jako "Ten, který dělá pořádek". Nepříliš myslící volič si totiž už ani nevzpomene, jak jej Paroubek včera vehementně hájil.

Přitom to hájení je zcela k smíchu. Buď Kraus dojednával v Ghaně vytvoření pračky na privatizační úplatky pro ČSSD nebo je skutečně tak hloupý až blbý, jak se dnes tváří (jel jsem do Ghany jen jako turista, v euforii jsem se podepsal na smlouvu a dopsal ditrector a další žvásty) - obě výše zmíněné možnosti jej však jako politika zcela diskvalifikují.

Dál se o ničem nic nedozvíte, neboť jak výstižně podotkl poslanec ČSSD Robert Kopecký: "Zakázali nám mluvit, tak mluvit nebudu."
Jiří Paroubek totiž nastolil v ČSSD atmosféru strachu: kdo jen cekne, letí či je jinak potrestán.
"Buď chceme ty volby vyhrát, nebo úplně rozbředneme," říká k tomu Paroubek. Vyhrát volby je totiž hlavním cílem, nikoliv řádně spravovat stát a mít vizi jeho směrování, to od ČSSD a zvláště Paroubka nečekejme.
Co však od něho můžeme rozhodně čekat je, že kdyby vyhrál volby,zavládne záhy ve společnosti stejná atmosféra strachu jaká vládne dnes v ČSSD, na to můžete dát ruku do ohně.
Ještě, že jsou mezinárodní poměry jiné, než po druhé světové válce - Paroubek je ideálně gottwaldovský, ba přímo stalinský typ.

Česko má nejméně chudých v Evropě, tvrdí evropští statistici - jen osm procent lidí se u nás potýká s chudobou.
Nabízím jinou interpretaci: v Česku nás socialisté vysokým zdaněním nedobrovolně nutí podporovat i spoustu parazitů, nemakačenků, zlodějíčků a příživníků, kteří by si chudobu velmi zasloužili, a to jen z toho důvodu, že jde o reservoir jejich volebních hlasů.
Všechno špatně.

Již staří Římané dobře věděli, že,
Aetas senilis mala merx, tedy Stáří je špatné zboží.