STŘEDEČNÍ GLOSY 11.01.2006

Miroslava Macka
Byť jsem to udělal bezprostředně po upozornění na nepravdivou informaci (a s hrubkou v první větě), tedy již včera po ránu, ještě jednou se omlouvám Petru Nečasovi, místopředsedovi ODS, že jsem jej na základě důvěryhodně působícího mailu jednoho čtenáře glos nařknul z neznalosti počtu nul bilionu.
Ten čtenář se mně, pochopitelně, neozval. Jak typické.

Poslanec dříve KSČ, nyní ČSSD, předseda jejího poslaneckého klubu Michal Kraus, sedící v parlamentu (dal-li se za bolševiků tak nazývat) již dvacet let, půvabně vysvětluje svoji dávnou návštěvu Ghany a svůj podpis s přípisem "director" na podivuhodném kontraktu: byť jen pouhopouhý turista, podepsal tu smlouvu v euforii nad kladným výsledkem jednání, kterého se náhodou účastnil.
A do Ghany jel, jak jinak, proto, že mu šlo o blaho vlasti.
Určitě to panoptikum sledujte, divil bych se, kdyby tato fraška nebyla nakonec přepracována do divadelní hry.

Další panoptikum předvádí každým svým činem a každou svojí větou ministr zdravotnictví David Rath. Teď si řekl o tři miliardy ze státního rozpočtu pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, aby mohla včas platit lékařům za práci, neboť naštvat si přede volbami tak silnou vlivovou skupinu, to by se mu jeho stvořitel Paroubek pěkně poděkoval.
A tak ze svých astronomických daní znovu zaplatíme ten socialistický zdravotnický bordel, na kterém se silně léta spolupodepisoval právě šéf Lékařského odborového klubu a Lékařské komory Rath. A defenestrace zase v nedohlednu...

Již staří Římané moudře pravili:
Aequuum est, ut cuius parcipavit, parcipet et damnum, tedy Je spravedlivé, aby ten, kdo se podílel na zisku, podílel se i na ztrátě.