PÁTEČNÍ GLOSY 30.12.2005

Miroslava Macka
Paroubkův kocourkovský Mafiánov v Česku neutěšeně pokračuje: v listopadu tohoto roku je Paroubkův veřejný nepřítel číslo 1, podnikatel Tomáš Pitra, odsouzen za jedenáct let staré daňové delikty na osm a půl roku do vězení a okamžitě se odvolává k vyšší instanci.
23. prosince tohoto roku vydává soudce pražského městského soudu Novák na Pitru mezinárodní zatykač, a to z následujícího důvodu (cituji mluvčího tohoto soudu): "Nemůžu vám říct absolutně nic." Pitra ovšem mezitím odjede s rodinou do Rakouska lyžovat, neboť se o chystaném zatčení dozvídá, což ovšem nebrání tiskovému mluvčí policie oznámit, že soudce podepsal zatykač "v obavě z Pitrova možného útěku".
Tak přesně tohle, dámy a pánové, se nám bezostyšně předkládá k věření - a dotyční mafiáni a babralové jsou stále ve funkcích.

Značné pozdvižení vzbudily v sousedním Rakousku některé plakáty ze série, symbolizující rozmanitost EU. Zdály se totiž prudérním voličům, a tím pádem i některým politikům, pornografické.
Televize nám ukázala jen jeden z nich: půvabný dívčí zadeček s kalhotkami z vlajky EU - podle mne plakát docela vtipný, milý, úsměv na tváři vybuzující.
Chápu ovšem, že koho už takový ženský zadeček nevzrušuje, nachází si náhradní program v prudérnosti a moralizování.....

Nejhorší je pracovitý blb, to věděli už staří Čechové. Jeden z nich, píšící pro našeho soudruha premiéra "opravy" do novin ve formě dlouhých, nezáživných článků, šmrncnutých adorací výše zmíněného, včera v MF Dnes uvedl jednu věc "na pravou míru": promptně opravil tvrzení MF Dnes, že "jihokorejští politici nemají na premiéra čas", a to větou "V komunikaci s jihokorejskou stranou se nepodařilo definitivně lednový termín dojednat".
A to si Korejci dovolili dost, neboť soudruh premiér si tak nemůže zahalekat, jak se osobně, jen a jedině on, zasloužil o ohromnou investici automobilky Hyundai v Česku A před volbami by mu to jeho nepříliš myslící voličové tak žrali!!
Ale třeba to stihne v dubnu.

Jeden krásný citát z právě vycházející knihy Louise de Berniérese "Ptáci bez křídel":
"Vadí mi ale, že umírám kvůli gigantickému průseru, který zavinili vypatlanci, blbečci a pitomci prvního řádu, kteří shodou okolností měli moc všechno rozesrat."
Jak vidíte, za těch téměř sto let, které uběhly od doby děje románu, se toho zase tak moc nezměnilo.

Stará latinská moudrost:
Absque argento omnia vana, tedy Bez peněz ničeho nedocílíš.