STŘEDEČNÍ GLOSY 28.12.2005

Miroslava Macka
Premiér Paroubek se včera v deníku právo podivoval a rozčiloval, že se zrušený pořad České televize "Bez obalu" věnoval převážně jemu: "Byl jsem suverénně "nejoblíbenějším" mužem pořadu. Proč asi ta mimořádná pozornost?"
Odpověď by lehce nalezl ve starém českém přísloví: Čím více vyšplháš, tím více tam fouká.

Puchejř Paroubek se ovšem projevuje i jinak: Vojtěch Klofec z Ústí nad Labem mu poslal na jeho webové stránky dotaz, proč neuvádí ve svém oficiálním životopise své členství v Československé straně socialistické, jestli se za to stydí.
Puchejřova odpověď? "Nemám, milý pane Klofče, důvody Vám odpovídat na Vaše ne příliš chytré otázky. Bez toho jste si již odpověděl. S pozdravem Jiří Paroubek.

A do třetice vypečený premiér. Miloš Zeman opakovaně tvrdil, že když se ekonomice daří, má toho vláda využít ke stabilizaci veřejných financí. Na to Paroubek bezostyšně kontruje: "Miloš Zeman jistě zapomíná, že příští rok je volebním rokem."
Takové veřejné přiznání ke korupci (navíc za cizí peníze) by opravdu mělo být trestné. Neboť proč bychom měli ze svých vysokánských daní platit znovuzískání koryt Paroubkovi, Rathovi a dalším kreaturám?

Jeskyňáři jsou již kousek od otevření obrovského Tišnovského dómu pod horou Květnice nad Tišnovem. Prostor je dlouhý 40 metrů, 17 metrů široký a 28 metrů vysoký. Máme se na co těšit.
Avšak do Tišnova doporučuji zajet už nyní - je to potěšující kousek vlasti s nádhernou krajinou a překrásnými památkami.

Stanislaw Jerzy Lec:
Na cestě ke slávě zachovej inkognito.