STŘEDEČNÍ GLOSY 14.12.2005

Miroslava Macka
Jen tak náhodou probleskla včera medii zpráva, že nejvyšší státní zástupkyně se nemůže k čemusi vyjádřit, neboť je na služební cestě v Číně.
Správně činí: až nám tu bude vládnout Benito Paroubek s podporou nepřelakovaných bolševiků ( pardon, s podporou "napříč politickým spektrem"), budou se totalitní praktiky čínského režimu velice, převelice hodit.
Ačkoliv: státních zástupců s totalitní praxí máme jako naseto, takže přece jen půjde o výlet za naše daně.

Volby by měly být každý týden, pak by se leccos, co se léta a léta nedělalo, mohlo pohnout dopředu. Viz prohlášení ředitele strážníků Prahy 1 Stejskala, že ve spolupráci se státní policií zajistí do 20. prosince "vyčištěný Václavák", tedy ne zametený, ale vyčištěný od prostitutek, dealerů drog a dalších kriminálních živlů.
Proč tak nešlo učinit za posledních 15 let, jsme se ovšem nedozvěděli. Jak bude vypadat Václavák týden po razii, také ne.

David rat se zase vyznamenal, když á margo zveřejnoprávňování mnoha soukromých nemocnic prohlásil, že nejde o vyvlastnění, neboť majitelům nemocnice přece zůstanou. (Jen z nich nebudou mít ani korunu zisku a o rozsahu péče, platech zaměstnanců a dalších věcech budou rozhodovat z daní placení vládní pohůnci v dozorčích radách.)
Nevěřím tomu, že ústavní soud takový zákon nezruší, a pokud by jej nezrušil, je opravdu nejvyšší čas emigrovat, nebo spíše a lépe jít na barikády.

Já blbec se vždy domníval, že mzda je výsledkem dohody mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, nebo skupinou zaměstnanců, zorganizovanou v odborech a zaměstnavatelem. Chyba lávky: u nás zřejmě rozhoduje o mzdách šéf odborů Štech. Viz titulek z dnešního Práva: Štech: Mzdy porostou nejméně o sedm procent.

Sranislaw Jerzy Lec:
I podle prázdných šibenic poznáš, že něco visí ve vzduchu.