ÚTERNÍ GLOSY 13.12.2005

Miroslava Macka
Nástupce deníku Večerník Praha Šíp se musí omluvit manželům Paroubkovým za články, v nichž kritizoval neupravený vzhled premiéra a první dámy.
Soudce odůvodnil rozsudek tím, že deník chtěl Paroubkovy zesměšnit.
Rozsudku, přiznám se, nerozumím, domnívám se totiž, že se zesměšnili ( a Jiří Vissarionovič v tom úspěšně pokračuje) sami.

Soudruh Paroubek je opravdu puchejř bez jakékoliv stopy páteře: v létě před Czech Tek apeloval na ministra vnitra Bublana, aby tvrdě chránil právo občanů na spánek, výchovu dětí a bezpečí a podporoval velmi tvrdý postup policie. Dnes jen těžko chápe, že nebyli potrestáni policisté, kteří brutálně mlátili účastníky Czech Teku.
Rád mu v chápání pomohu: policisté zasahovali tak brutálně proto, že k tomu dostali rozkaz od nadřízených, kteří se zase chtěli zavděčit buldozeru v premiérském křesle.

To, že lídrem spojené kandidátky Sdružení nezávislých kandidátů a Evropských demokratů bude europoslanec Josef Zieleniec, který ovšem rozhodně nechce opustit teplé místečko v evropském parlamentu ( premiéra by ovšem vzal), pokládám za jasný podvod na voličích.
Obávám se ovšem, že se tato unfairovost může stát módou a na příštích billboardech uvidíme všeliké showbusinessové a jiné hvězdy a hvězdičky, které se ovšem po volbách vzdají mandátů ve prospěch za nimi seřazených vyčuraných politiků.

Dovedete si představit, co by se dělo, kdyby za éry V. Klause coby předsedy ODS, tento na sebe stáhnul veškerou stranickou moc a začal kádrovat zvolené kandidáty a odstraňovat mu nepohodlné? To by bylo řevu, to by byly tučné titulky v denících o nedemokratických postupech, to by bylo peticí a televizních protestů, ba i možná i na žaloby by došlo!
Dnes, když tak činí duce Paroubek, je klid téměř absolutní.
Exemplární důkaz o levicovosti mužů a žen pera, co říkáte?


Čtenář glos V. K. mi poslal následující poznámku:
Jsem jeden z členů ODS z Plzně a nejnovější vývoj ve mně vyvolal reminiscenci událostí, kdy se na scéně poprvé objevil do té doby neznámý dr.David Rath. Předsedou naší oblastní rady nebyl tehdy nikdo jiný než jistý dr.A.Pečenka, toho času nucený správce VZP.
Pamatuji si na tehdejší diskusi, kdy jsme se snažili vyslovit názor, že zdravotnictví se neobejde bez podstatné reformy, která, má-li býti reformou, musí nutně někoho zabolet. Jako dnes vidím rozhorleného dr.Pečenku, jak nám s entuziasmem vysvětluje, že s lidmi jako Rath se nedá vyjednávat a připomíná, že s takovým člověkem je jakákoliv spolupráce nemožná, že se jedná o bývalého svazáckého funkcionáře, atd., atd.
Je to, myslím, malý střípek do mozaiky o vlastnostech aktérů tohoto představení.

Protože se mne mnozí z Vás ptáte, proč jsem přestal psát pravidelné texty do Lidovek, odpovídám: protože mne pan Zvěřina z redakce Lidovek telefonicky oznámil, že za dva dny moje texty skončí a nahradí mne paní Šiklová.

Stanislav Jerzy Lec:
Je těžké tleskat těm, co Vám svázali ruce.