PONDĚLNÍ GLOSY 5.12.2005

Miroslava Macka
Ministr kultury Jandák se rozhodl "rehabilitovat památkovou péči" - a odvolal všechny její šéfy do posledního kraje.
Obávám se, že ministr Jandák je člověkem z doby, po které bylo nutno rehabilitovat kdeco a kdekoho.

Ministr zdravotnictví Rath se zase stane sociálním demokratem a lídrem ČSSD v Praze. Dobře nám tak, zvláště, když mnozí nadávají a nadávají, ale aktivně se angažovat do protilevicové politiky odmítají.

Docela náhodou jsem se z rozhovoru bývalého ministra vnitra za ODS, exsarajevského atentátníka, expředsedy Unie Svobody, exsenátora a snad dostudovaného právníka Jana Rumla s redaktorem MF Dnes Kopeckým dozvěděl, co vlastně dělá, čím se živí. A přišlo mi to docela zajímavé: "Já jsem dostal grant od jedné nevládní americké organizace a píšu nějaké texty pro jednu americkou univerzitu."

Velmi zajímavý text jsem dostal od čtenáře glos M. K.:
Vážený pane doktore,
slušný člověk by se neměl hrabat v pomejích, ale když mně pořád vrtalo hlavou, proč se najednou stal Jandák ministrem a jak vzniklo tragikomické klaunské duo Krampol & Paroubek. Vysvětlení je - jako vždy - velmi jednoduché. Přesně podle rčení, že pod svícnem bývá největší tma, jsem na stránkách www.paroubek.cz ve složce volby nalezl dopis nazvaný: Prohlášení na podporu zvolení Ing. J. Paroubka primátorem hl. m. Prahy, pod kterým jsou oba zmínění "umělci" podepsáni. Tímto podpisem oba vsadili na riskantního politického koně, a ke škodě celé této země musím konstatovat, že jim to - doufejme jen na chvíli - vyšlo. To mimochodem spolehlivě usvědčuje pana Krampola ze lži, tvrdí-li dnes, že jeho aktivity jsou zcela nepolitické. A nestačí-li to, jsou jistě dostatečně výmluvné fotografie z politických akcí, kterých se zúčastnil.


A neméně zajímavý od čtenáře X. Y. :

Toto je výpis z Ministerstva vnitra ze seznamu StB.
Rath Ratmír Krycí jméno: Ras Datum narození: 8.5.1931
Druh svazku: D;A Registrační protokol StB Registr. číslo: 30977
Registrováno,archivováno: 9.3.1979 Útvar: S StB Praha II.a odbor
4.oddělení
Druh svazku D;A znamená Důvěrník a Agent, takže žádný kandidát spolupráce,
který ani nevěděl, že o něm StB ví !
Prof. MUDr. Ratmír Rath, DrSc., r.č. 310508/105 figuruje dnes jako jednatel ve firmě 4R s.r.o. spolu s: MUDr. Eva Rathová, r.č. 286221/071
RNDr. Michal Rath, r.č. 580202/1346
MUDr. David Rath, r.č. 651225/0811 Od 23.11.2005 vymazáno

Další zajímavý text jsem dostal od čtenáře glos P. H.:
Co tak zavést "veřejné" volby? Každý volič by se podepsal pod svou volbu. Jestliže by pak za vlády "jeho" strany vznikly jakékoliv nekalé závazky, děly se nepřístojnosti ap., pak by náklady na nápravná a preventivní opatření hradili pouze tito voliči (nebo jejich dědici - proč ne). Je to transparentní a protože každý, ehm, Čech si nechá pro korunu koleno vrtat, dočkali bychom se jistě i Vámi pravidelně zmiňované defenestrace.

Stanislav Jerzy Lec:
Někteří spotřebují tolik vzduchu k troubení fanfár, že se ho nedostává jiným lidem.