ÚTERNÍ GLOSY 29.11.2005

Miroslava Macka
Ne abyste byli zase podezřívaví a domnívali se, že existovalo něco jako výrobní linka Klimovičová - Rath, která pracovala následným způsobem: Klimovičová začala vydávat časopis, zaštítěný Českou lékařskou komorou v čele s Rathem, přičemž časopis vydělává hlavně a převážně na reklamách farmaceutických firem, které v časopisu "rády" inzerují, neboť za patřičně cenově vysokou reklamu se jim otevřou dveře ke schůzce s Rathem, což je domluvený signál, že nové léky této firmy má Rath, coby člen kategorizační komise, tlačit do skupiny léků, celkově hrazených pojišťovnami, tedy do skupiny léků hodně předepisovaných a tedy vydělávajících, přičemž se o zisk.z časopisu zainteresovaní lidé dělí.
Tak to přece rozhodně nebylo, vždyť jste slyšeli, že Rath se od Klimovičové distancoval a rozhodně s jejími praktikami neměl nic společného - dokonce i tu lukrativní smlouvu mezi ČLK a Klimovičovou určitě ani nečetl a neviděl, že?
Ach jo.

Čtenář glos J. W. mi napsal následující reakci na můj článek o pořadu Jiřího Krampola s premiérem Paroubkem:
Pan Krampol je všechno možné, ale rozhodně není naivní. Jemu určitě nejde o nějaké sympatie k ČSSD nebo k Paroubkovi, ale o čirý pragmatismus. ČSSD dalo vědět, že na volební kampaň má připravených 100 melounů. Takže ten Krampolův nápad na turné s Paroubkem je jen takové pohádkové zvolání směrem k ČSSD: "Oslíčku, otřes se!" No, a oslíček se otřásá, protože na tom vydělají obě strany. Paroubek bude mít výbornou předvolební reklamu a Krampol štědrého sponzora na turné i na knihu o Paroubkovi.
Těm kecům o tom, že se jedná o nepolitický pořad, těm nevěří ani sám Krampol. Když někde vystupuje pravidelně politik, navíc současný předseda vlády, je to politický pořad, i kdyby se bavili
o kvalitě a spotřebě toaletního papíru. Krampolovi slouží jen jako deodorant, aby se zbavil toho smradu, který mu po takových pořadech zbyde na košili za pomoc komunistům přes Paroubka k opětné moci, ať už jí pere s namáčením nebo bez dočista a dočista.
Jak prosté, milý Watsone!

Čtenář glos V. S. mi zase poslal následující slova k prohlášení pana Tlustého na kongresu ODS:
V Čechách je dlouholetá tradice levicového myšlení. Levicový volič má neskutečnou důvěru ve stát, že se o něj postará za každé situace. Slova "každý občan bude od svého narození do své smrti zajištěn" jsou rajská píseň jeho uším. V ODS (jsem členem) zřejmě přicházíme na to, že bez takových to slibů, se v Čechách volby těžko vyhrávají, tak proč je nedat? Sociální demokracie si také neláme hlavu s plněním svých slibů po volbách a v této zemi již uspěla dvakrát po sobě. Musíme počítat s reálným voličem, ten u nás odpovídá hlavně typu "socialisticky pracovat, kapitalisticky žít". Že to dohromady nejde, je mu šuma fuk. Hlas hodí těm, co mu něco v tom stylu naslibují, proto nějaké vítězství "pravice" v příštích volbách vůbec není jisté. A pokud vyhraje ODS asi tak jako Merklová v Německu, tak potěšbámbůh za takové "vítězství". Inu pane doktore, svět chce být klamán a český volič patří v tomto směru ke světové špičce.

Stanislav Jerzy Lec:
Čas všechno skryje - i nejdelší zmije.