PONDĚLNÍ GLOSY 28.11.2005

Miroslava Macka
Na víkendovém kongresu ODS mne nejvíce zaujalo mnohohlasé, mnohonásobné ujišťování, ba i usnesení o předvolební jednotě strany. Nic proti semknutosti a jednotě, zvláště v době předvolební, rozhádanou stranu se voličům moc volit nechce, ovšem proč ta zřejmá deklarativnost?
Vím totiž, jak by na působilo, kdyby mne někdo ujišťoval, že má zdravý žlučník nebo že ho netlačí boty nebo že jeho sexuální život je zcela v pořádku.

Také Tlustého slova "každý občan bude od svého narození do své smrti zajištěn" mi silně připomíná "každému podle jeho potřeb": odmítám ovšem platit ze svých daní "zajištění" všelijakým nemakačenkům ,lemplům a vyčuránkům - a že jich je.

Další nahrávka ( Klimovičová, pravá ruka Davida Ratha, farmaceutická firma a miliony ve vzduchu za "vlídné" zacházení s léky firmy) je na stole a vsaďte se, že na zcela konečném konci vyšumí do ztracena. Jen ty peníze někde zůstaly.

Můj páteční text z Lidovek, adresovaný herci Jiřímu Krampolovi

Vážený pane,

dočetl jsem se, že chystáte šňůru asi třiceti představení, ve kterých bude účinkovat vedle sexuologa Radima Uzla či herečky Světlany Nálepkové též současný premiér Jiří Paroubek. Tomu mají lidé posílat na papírcích dotazy, "na tělo", jak říkáte, na které bude premiér živě odpovídat.
Z těchto představení prý pak vznikne kniha "Opravdu jste dokonalý, pane premiére?", doplněná o fotografie z mládí, soukromí i ze zahraničních cest ve spolupráci s fotografem - bývalým agentem StB, jak jinak).
Jak říkáte, znáte se s premiérem čtyři roky, je Vám velice sympatický a proto ten nápad.
To chápu a mám jej za nápad vynikající: předsedu vlády a volebního lídra ČSSD tato představení, v nichž nebude mít oponenty, jistě zpopularizují a přívětivá kniha s vybranými obrázky jej v době těsně předvolební jistě též velmi potřebně "zlidští".
Co ovšem zcela nechápu je Vaše hraná naivita, se kterou se vyjadřujete o těchto představeních: "Neberu to v žádném případě jako svou podporu sociální demokracii. Já nechci mít s žádnou politickou stranou nic společného. Není to žádná agitka, to nemám rád. Bude to apolitický pořad." Tolik Vaše slova.
Nevěřím vám totiž, že jste skutečně tak naivní, abyste nevěděl, že tato Vaše akce podpoří nejen Vašeho přítele Paroubka, ale i jeho ČSSD, a že v případě jejich dalšího vládnutí - a ubezpečuji vás, že to v tom případě bude de facto vládnutí s komunisty - na tom budete mít neokecatelný a hlavně neprominutelný podíl.

S pozdravem Miroslav Macek

Stanislav Jerzy Lec:
Nula umocněná na druhou i třetí zůstane vždycky nulou.