ČTVRTEČNÍ GLOSY 24.11.2005

Miroslava Macka
Ze soudruha Paroubka oprýskává nástřik bývalého socialisty a současného sociálního demokrata a bolševické jádro se nezadržitelně dere na světlo. Viz jeho postoj k lustračnímu zákonu - hlavně však načasování tohoto postoje.
Umělci ani Jan Ruml do ulic pochopitelně nepůjdou, ba ani lidovci z vlády neodejdou, o unionistech ani nemluvě.
Zato pár levicových intelektuálů a novinářů nám relativizujícími frázemi vysvětlí, jak byl ten zákon mizerný a jak jej nepotřebujeme.

A uvědomujete si, že kdyby byla jiná geopolitická situace, je opravdu nejvyšší čas emigrovat? Neboť přesně takoví lidé jako Paroubek, Rath a další byli strůjci" vítězného února 1948".

Spor se společností Nomura, o kterém nám vláda tvrdila, že nemůže prohrát, zřejmě Česko prohraje. Miliardy, jak je v Česku nedobrým zvykem, nezaplatí viníci, ale nevinní občané, přičemž ti nejpracovitější nejvíc.
Nedosti na tom: ministerstvo financí hledá PR agenturu, která by za naše peníze vysvětlila v době předvolební, proč stát prohrál. A že to bude agentura, spřátelená s ČSSD, tak na to vemte jed.

Škoda, že nesedím ve sněmovně, říkal jsem si včera masochisticky. Moc jsem si totiž představoval scénu, kterak ministr zdravotnictví Rath přichází k řečnickému pultíku, já se zvedám a zasazuji mu řádnou, chlapskou, moravskou facku plnou dlaní.
Neboť na jeho směs pravd, polopravd a lží se jinak odpovídat nedá - v diskusi mají takové kreatury vždy navrch.

Můj včerejší text z Lidovek, adresovaný ministrovi financí Sobotkovi:

Vážený pane ministře,

rád bych znal Vaše vyjádření k několika informacím, kterých se mi dostalo přímo z Vámi řízeného úřadu.
1. Pracovníci po tři týdny vyplňovali neustále se měnící, upravované a doplňované formuláře (nakonec šestkrát až osmkrát), takže ani "deloiti", tedy auditoři firmy Deloitte a Touche (cena auditu 17 milionů) nepochopili, jak ministerstvo vlastně funguje.
2. Tento fakt ovšem nevadil, neboť bylo veřejným tajemstvím, že výsledkem auditu má být propuštění 250 - 300 lidí.
3. Důvodem jejich propuštění je, že po 1. lednu 2006 přejde na ministerstvo financí 63 zaměstnanců stávajícího Fondu národního majetku a později další lidé z České konsolidační agentury, takže o finálním snížení počtu zaměstnanců nemůže být ani řeči.
4. Na ministerstvu financí je zaměstnáno asi 250 lidí důchodového věku (včetně bývalé náměstkyně, osmdesátileté Irmy Zlatohlávkové či pětasedmdesátileté ing. Libnarové), uvolňováni jsou však převážně padesátníci.
5. Naopak nově vznikla funkce "krizového ředitele" se sekretářkou a oddělení utajovaných skutečností se rozrostlo o 5 nových funkčních míst (ze 6 na 11 zaměstnanců).
6. Ke svému platu ministra a místopředsedy vlády pobíráte ještě 80.000 Kč za funkci předsedy prezidia Fondu národního majetku.

K Vaší neuvěřitelné pracovitosti a vytíženosti gratuluje, děkuje a zdraví Mirek Macek


Stanislav Jerzy Lec:
Ukaž svoje nitro, ale neobnažuj se.