PONDĚLNÍ GLOSY 21.11.2005

Miroslava Macka
Pokud by se při likvidaci nepohodlné ředitelky Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiřiny Musílkové spojily v poslanecké sněmovně ČSSD a KSČM, máme dvě možnosti volby: buď emigrovat a nebo se s nimi porvat doma, a to hned při příštích volbách. Historická zkušenost mluví pro druhou variantu - čekat dalších čtyřicet let na nápravu poměrů zvenčí se mi už nechce.

Scénář zdá se býti jasný: Musílková bude odvolána, na její místo nastoupí favorit ČSSD (mluví se o zaměstnanci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a členu ČSSD Svobodovi), VZP si pak "půjčí" ze státní kasy tři miliardy - tím se zkrátí doba plateb poskytovatelům zdravotní péče - a další předvolební "úspěch" ČSSD je na světě. Vylhaný, nakašírovaný, za naše peníze, ale dostatečný pro nepříliš přemýšlející voličstvo ČSSD.

Dva lehce histriónští umělci se rozhodli soukromě vyvěsit na vlajkový stožár na pražském Hradě vlajku Evropské unie, neboť tam podle jejich názoru patří a byli při tom chyceni a v jejich pokusu jim bylo zabráněno. Tečka.
A už tu máme záplavu komentářů, úvah a protiúvah: a reklama těchto histrionů je zdarma na světě. Obrana proti takové vyčuranosti? O jejich činu mlčet a nebo jejich jména nezveřejňovat.

Můj text pro říjnové číslo časopisu "51 PRO":

S Marťany na věčné časy a nikdy jinak!

S potěšením jsem zaregistroval razantní rozhodnutí soudruha premiéra Paroubka spojit se pro blaho vlasti ( čti: pro blaho své a svých kumpánů) případně nejen s komunisty, ale třeba i s Marťany. Předpokládám totiž, a zřejmě právem, že výrazem "s Marťany" nemyslel soudruh ministerský předseda potenciální koalici s nějakými těmi bakteriemi, prvoky či lišejníky, které se snad vyskytují pod povrchem "rudé planety", ale myslel tím "malé zelené mužíky", tedy zástupce rozumných civilizací ve vesmíru, obecně.
Pak už se jen lze nechat unášet fantazií a přehrávat si před vnitřním zrakem možné scénáře takového spojení.
Dobrá, najednou se tady objeví, kde nic, tu nic, kosmický koráb se skutečně vyspělou, rozumnou civilizací. Pak lze předpokládat tři možné varianty dalšího vývoje.
1.) Porozhlédne se, pochopí a proto použije svoji vyspělou techniku k likvidaci všeho živého v okruhu stovek kilometrů.
2.) Ničemu neporozumí a fofrem se tedy vrátí zpět, aby se už nikdy nevrátila.
3.) Nejpravděpodobnější varianta: šok z viděného a slyšeného natolik poškodí neuronovou síť návštěvníků z kosmu, že se skutečně mohou stát plnohodnotným koaličním partnerem současných politických stran
V takovém případě bychom se mohli nadát skutečně zajímavých momentů. ČSSD by rozhodně neopomněla zdůrazňovat nezbytnost své vedoucí role v koalici, neboť jednoho prokazatelného mimozemšťana už za předsedu měla, než jej poslala, coby eurokomisaře, do bruselského vyhnanství. Také by mohla poukazovat na Grossova strýce Vika či ručitele Roda, kteří se také dvakrát nejevili jako normální obyvatelé naší planety.
Předseda poslanecké sněmovny Zaorálek by jistě znovu oprášil svoje věty o nezbytnosti cestování rychlými dopravními prostředky při kontaktech s občany a namísto helikoptér požadoval raketoplány a stroje času, pochopitelně opět za veřejné peníze.
Sám Paroubek by pak byl jistě v sedmém nebi, neboť by najednou měl na výběr tři možné koaliční partnery - KSČM, lidovce a mimozemšťany (řazeno podle exotičnosti) - a taková konkurence je vždy výhodná..
Lidovci v čele s Kalouskem by sice nějakou dobu váhali, zda-li budou příšerky z vesmíru přínosem při restituci církevního majetku, ale nakonec by zvítězila jejich příslovečná zodpovědnost k vlasti a rychle by vysvětlili nově příchozím, že jsou tedy ochotni se obětovat a převzít ta ministerstva, kterými protéká nejvíce peněz, a to jen proto, aby tak brzdili socialisty v zavádění socialismu a zelené mužíky v zavádění cizot z kosmu.
Ministr Němec by promtně vystoupil z již neexistující US - DEU a nabídl se jako nestraník na jakoukoliv funkci.
Komunisté by jistě s potěšením oprášili heslo internacionalismu a založili nějakou tu kosmokominternu. Zeleným mužíčkům by pak promptně vysvětlili, že řeči o jejich krvavé
minulosti jsou jen zlomyslnou interpretací jevu "když se kácí les, létají třísky".
Nejhůře by na tom ovšem byla ODS, a to zvláště v případě, kdy by zelení mužíčci měli nejen chapadla, tykadla a nebo blány, ale také šourek s více než jedním párem - chlapem s gulami by byl náhle někdo úplně jiný. Zato by si na nich ODS mohla vyzkoušet vysvětlování rovné daně, neboť kdyby to pochopili oni...

Stanislav Jerzy Lec: Všechno závisí na fantazii logiků.