PONDĚLNÍ GLOSY 7.11.2005

Miroslava Macka
Tak schválně, kdo z Vás si dnes ráno spontánně vzpomněl, že je dnes výročí Velké říjnové socialistické revoluce, obecně zvané vřsr ?
Což mi připomnělo starý, dobrý vtip: Prosím tě, je to pravda, že Lenin se nejmenoval Lenin, ale Uljanov? No je. A je to pravda, že Stalin se nejmenoval Stalin, ale Džugašvili? No je. A je to pravda, že Velká říjnová revoluce nebyla v říjnu, ale v listopadu? No taky je. Proboha, tak proč jim pořád ještě věříme?

Jsem velmi zvědavý, kterak v toku času dopadne řešení kmenových válek na území (nejen) Francie. Obávám se, že uslyšíme spoustu ušlechtilých blábolů a návrhů nefunkčních řešení, neboť to jediné řešení, které je historicky vyzkoušené, se všichni budou bát i vyslovit, neřku-li provést: soužití dvou či více kmenů na jednom území končí likvidací či vyhnáním slabších kmenů kmenem nejsilnějším (doplněnou případnou násilnou asimilací malých dětí a žen.)

Nerozčesaná myšlenka Stanislava Jerzyho Lece:
Racionalizace: kadidlo, které je zároveň kouřovou clonou.

Děvčata,
Víte, co nám chlapům nikdy nedělejte? Nikdy v přítomnosti manžela nebo jiného muže neklaďte naivní otázky prodavačům počítačů, jiné elektroniky či automechanikům nebo jiným "specialistům", neboť, co si má chudák manžel, často s většími znalostmi o věci než ten, koho se ptáte, v takovém okamžiku, kdy ho pasujete na neznalého přihlížejícího troubu, počít? Většinou se naštve na Vás, a to je přece zbytečné.
Přeju hezký začátek hezkého týdně..