PONDĚLNÍ GLOSY 24.10.2005

Miroslava Macka
Po delším čase jsem zase shlédl podstatnou část Sedmičky s premiérem Paroubkem a předsedou ODS Topolánkem. Topolánkovo položení "pěti (milionů) na stůl v českých" bylo dobrým happeningem, který premiéra na chvíli zcela vyvedl z konceptu a ten měl pak neustálou snahu v různých variantách opakovat "nejsme jako my", tedy průšvihy ČSSD nejsou moje průšvihy, já tehdy nebyl premiérem.
Miloš Zeman bohužel nakonec odmítl sednout si se mnou do Otázek Václava Moravce a premiér na moji žádost, ať si se mnou sedne do televize k otázce zdravotnictví také pochopitelně nereagoval, ale včera jsem opravdu několikrát měl živočišnou touhu sedět na místě Mirka Topolánka a udělat z premiéra, neustále pošilhávajícího do centrální kamery, totálního vola. Příležitostí k tomu bylo docela dost.

Můj páteční text z Lidovek, adresovaný Policii ČR:

Vážení,
před nějakou dobou proběhla medii zpráva, že se při prohlídce vily známého Seychellana Radovana Krejčíře našly padělky švýcarských franků za miliardy korun. Docela pěkný zátah, chtělo by se říct, pokud by se ovšem už tehdy neobjevilo tvrzení jednoho člověka z Krejčířova okolí, že jde o suvenýrovou, téměř karnevalovou záležitost, nemající se skutečnými penězi nic společného. Tehdy se toto tvrzení pochopitelně mohlo zdát klasickým vymlouváním, vytáčením, mlžením. A to zvláště, když jste záhy oznámili, že jde o padělky, které měly sloužit k velkému podvodu na české Celní správě.
Pak už jsme toho o tomto balíku moc neslyšeli, vyjma toho, že ho dny a týdny někdo v České národní bance přepočítával, což jsem - vzhledem k moderním počítačům bankovek, které má každá malá pobočka banky - pokládal za novinářské přehánění. Ale také jsem si říkal, že možná šlo o padělky natolik zdařilé, že i odborníkům z ČNB dá práci rozlišit je od těch pravých, které v těch padělcích měly být namíchané.
Proto jsem se včera s lapáním po dechu dočetl v tisku, že Krejčířův advokát Tomáš Sokol á margo těchto franků prohlásil: "Viděl jsem vzorek. Je na nich natištěn velký bílý kosočtverec a nápis: Užij si to! Tím byste nezaplatili ani slepého flašinetáře."
Tak Vás prosím, abyste nám konečně řekli, jak to s těmi falešnými franky je a hlavně, co si myslíte o zaměstnancích české Celní správy, kteří měli na tato falza při velkém podvodu naletět. Momentálně mi to totiž vychází na pěkné.... ( no však víte, co značí piktogram ve tvaru kosočtverce).
S díky...

J. H. Lorimer ústy velkoobchodníka Grahama:
Najímej lidi s rozvahou, s výpovědí však buď pohotový.

Milá děvčata, zvláště ta starší,
myslím, že by stálo za to čas od času si připomenout pravdivou, až příliš pravdivou větu Karla Čapka: Mladé dovede být každé tele, ale stárnout, to dá, holenku, fušku.
A nejenom se nad touto větou zamyslet, ale také trochu na svém stárnutí zapracovat.
Čímž nemám vůbec, ale pranic na mysli různé omlazovací krémy, mastičky, lasery a plastické chirurgy, neboť to vše možná omlazuje tělo, ale rozhodně ne ducha - mám totiž na mysli pořádné zapřáhnutí racia a vůle a naučení se s přibývajícími léty koexistovat v dobrém rozmaru - spokojenost duše se jednak určitě pozitivně podepíše na vašem vzhledu, ale hlavně: lecčím se přestanete trápit a užírat a mír v duši se dozajista projeví i na zkvalitnění Vašich partnerských vztahů. Vsaďte se.
Přeju krásné podzimní dny, i v tom přeneseném slova smyslu.