PÁTEČNÍ GLOSY 21.10.2005

Miroslava Macka
Český Kocourkov neutěšeně pokračuje. Prezident Klaus velmi pochopitelně odmítl jmenovat prezidenta České lékařské komory zároveň ministrem zdravotnictví. Prezident ČLK se naštval a pojmenoval prezidenta země "vrtošivým staříkem". Premiérovi je vše jedno a jmenuje Ratha "státním tajemníkem". Rath to s vysokou pravděpodobností přijme.
Defenestrace stále v nedohlednu....

O instrumentu "korunního svědka", tedy beztrestnosti největšího lumpa za předpokladu, že prozradí vše na svoje kumpány, si myslím své.
Zatím jej poslaneckou sněmovnou protlačuje již obvyklý tandem ČSSD + KSČM.
Pokud se jim to podaří a o roli korunního svědka požádá takový Jacek Spyra, nebo ještě lépe kamarádka Barková, které jinak hrozí osm let za katrem, a nebo dokonce sám veliký Seychellan Krejčíř, ba mluví se i o panu Pitrovi, pak to ovšem začne být velmi, velice zajímavé.
Zvláště, když najednou Paroubek vykřikuje: Zač stojí svědectví zločince?
Možná by ho měli novináři na tento jeho protichůdný postoj upozornit - jeho reakce bude jistě docela zajímavý blábol.

Mimochodem, mezi pražskými vrabci se cvrliká, že Grossovi jsou před rozvodem, neboť vztah paní Grossové k jednomu z bodyguardů jaksi přerostl...ale znáte vrabce, možná to je jen podzimní drb.

Můj včerejší text z Lidovek, adresovaný zastáncům "bezplatného" zdravotnictví:

Vážení pštrosové (neboť jako oni strkáte před fakty hlavu do písku),
media jsou v těchto dnech plna odezev na zprávu organizace Transparency International, která řadí Českou republiku na žebříčku korupce na nepříliš lichotivé 47. - 50. místo ve světě.
Při této příležitosti byl také udělán průzkum, zabývající se otázkou, kde jsou Češi nuceni nejvíce uplácet, aby se jim dostalo kýžených služeb.
Divte se nebo nedivte, ale na prvním místě se umístily nemocnice, kde podle průzkumu dalo úplatek 26,5 % občanů. Za co, je nabíledni: za zdravotnické služby, o kterých se ( někdy právem, někdy neprávem) domnívali, že je bez patřičného "všimného" nezískají nebo bude jejich kvalita podstatně horší, než když si připlatí.
Řešení tohoto nemravného stavu je nasnadě: znovu precizně definovat služby, které vždy a všude MUSÍ být hrazeny z povinného solidárního zdravotního pojištění a u všech ostatních dovolit občanům, aby si je podle svého zájmu mohli regulérně nakoupit. Peníze za vyšetření u pana primáře, za lepší pokoj či stravu, za vyšetření a ošetření nehrazená z povinného pojištění či za další nadstandardní služby pak nezůstanou v kapsách zdravotníků, ale v pokladně zdravotního zařízení, které je jistě též částečně proinvestuje, takže budou sloužit ve finále i pacientům, kteří nadstandardní služby nechtějí či si je nemohou dovolit.
A ohromné procento korupce najednou zmizí jako mávnutím kouzelného proutku, neboť jediným opravdu účinným způsobem její likvidace je likvidování zbytečných korupčních prostorů.

J. H. Lorimer ústy velkoobchodníka Grahama:
Člověk, který neumí poslouchat rozkazy je také nemůže dávat.

Milé dámy,
Včera se mi konečně ozvala mladice, která chce u nás doma vyzkoušet na lidech "syndrom Siegelinda - koťátko". Vzhledem k jejím studijním povinnostem jsme se domluvili na začátek července příštího roku. Pak Vás samozřejmě budu informovat.
Dnes je pátek, čeká nás pěkné počasí, venku je barevno, což se takhle celý den usmívat na své okolí? Určitě se Vám to vyplatí.
Přeju nádherný den a mír v duši.