PÁTEČNÍ GLOSY 7.10.2005

Miroslava Macka
Soudruh Paroubek je soudruhem se vším všudy: včera ráno se vládní vozy při jeho návštěvě Ostravy řítily za ranní mlhy po okresní silnici zcela bezohledně stoosmdesátkou, jak může dosvědčit spousta šokovaných řidičů a tři řidiči, kteří kvůli nim havarovali.
Zajímavá byla též reakce policie, když se jí havarovaní řidiči snažili vysvětlit, co se stalo: nás to nezajímá, nebudeme přece pátrat po vládních šoférech!!
Korunu tomu všemu dodal jeden z vládních řidičů, jedoucích "jako prase", jak se vyjádřil jeden z havarovaných, když byl odchycen u dolu, kde zrovna soudruh premiér fáral: Nemáme čas dívat se do zpětného zrcátka.
Bohužel stejně šíleně a nezodpovědně jako jeho řidiči řídí soudruh Paroubek Česko.

Dokonalým plácnutím do vody je senátní návrh zákazu propagace komunismu: případné léta se táhnoucí soudní procesy by komunistům ( včetně těch nejnebezpečnějších z ČSSD) jen zvyšovaly popularitu a nasazovali jim mučednickou aureolu.
Typická mejstříkovština.

Na výstavě Hortikomplex v Olomouci vystavuje společnost Zeltr z Troubek nádherně fialový květák. To je toho, chce se říct, vždy´t se u nás běžně dostanou i zelené salámy.

Dostal jsem zajímavý námět pro české poslance, a to od Čechokanaďanky M. P., žijící v Britské Kolumbii. Tady jsou z něj podstatné výňatky.
Dle zákona 329 /199 Sb. O cestovních dokladech je nezbytné vyzvednout si český pas OSOBNĚ na konzulátu či velvyslanectví, ačkoliv dřívější právní úpravy z roku 1966 a 1991 nic takového nevyžadovaly. Pisatelka dopisu má přitom na konzulát do Calgary 1000 kilometrů, takže převzetí pasu je časově i finančně poněkud náročné.
Některé české konzuláty v USA prý na tento nesmyslný zákon kašlou a na vlastní riziko zasílají pasy poštou, ty kanadské ovšem stupidní zákonné nařízení striktně dodržují.
Když byla autorka těchto zkušeností v červenci v Česku, kanadské velvyslanectvív Praze jí zaslalo nový kanadský pas do Brna poštou během 24 hodin.
Český pas pro její dceru ovšem vyřizovaly české úřady 30 dnů, takže se mezitím obě vrátily do ciziny bez pasu a pas čeká v Česku, až příští rok zase přicestují.
Docela typická služba českých zákonodárců a úředníků , co říkáte?


A J. H. Lorimer ústy velkoobchodníka Grahama:
To, co víš, je kyj, jímž se můžeš hájit. To, co ti ušlo, je sekyra v rukou cizích.

Angličtina pro profesionály

Tři švýcarské čarodějnické mrchy, které si přejí změnit pohlaví, si přejí prohlédnout tři natahovací korunky švýcarských hodinek Swatch. Která švýcarská čarodějnická mrcha, která si přeje změnit pohlaví, si přeje prohlédnout kterou natahovací korunku švýcarských hodinek Swatch?
Three Swiss witch - bitches which wish to be switched wish to watch three Swiss Swatch watch switches. Which Swiss witch - bitch which wishes to be switched wishes to watch which Swiss Swatch watch switch?
Uff, doufám, že jsem to nespletl.