ČTVRTEČNÍ GLOSY 6.10.2005

Miroslava Macka
Je to ale paradox - nezbytnou deratizaci socialistického ministerstva zdravotnictví a celého zdravotnického systému by měl mít na starosti dr. Rath!

Doufám jen, že zcela normální výsledek pátrání po vrahovi Lubinovi, tedy jeho zatčení (navíc za ohromného přispění občanů), nebude vydáváno za senzační úspěch policie. Necelý rok před volbami je totiž možné vše.

Můj včerejší sloupek z Lidovek adresovaný šéfovi Českého statistického úřadu:

Vážený pane,
hospodaření státu v měsících lednu až září tohoto roku skončilo s nečekaně vysokým přebytkem 25,8 miliardy korun, což je nejlepší výsledek v historii České republiky. Vzhledem k tomu, že volby máme už doslova přede dveřmi, lze předpokládat, že se tento údaj stane s pravděpodobností hraničící s jistotou součástí časných předvolebních samochvalných orgií.
Domnívám se proto, že by bylo velice záslužné občanům tento výsledek detailně rozklíčit, tedy, že by Váš úřad vypracoval a následně publikoval přesný rozbor tohoto výsledku formou tiskové zprávy.
Z této zprávy by se občané dozvěděli, kolika procenty se na tomto výsledku podílí (s)prosté zvýšení daní, kolika procenty vyšší výběr DPH z vysokých cen paliv a dalších komodit, kolika procenty přísun peněz z EU, kolika procenty žití českých domácností na dluh ( jen za srpen letošního roku to bylo 9,4 miliardy korun a z takové částky už stát shrábne měsíc co měsíc pěkné peníze), kolika procenty taktéž vysoké utrácení na dluh obcí a krajů, kolika procenty potlačení šedé ekonomiky, atd., atd.
Samostatnou kapitolou by pak byly skutečné úspory vlády a dalších konkrétních úřadů.
Po takovém rozboru by si snad konečně občané uvědomili, že toto přívětivé číslo 25,8 miliard není pranic číslem k chlubení, ale číslo pravděpodobně docela k pláči. Neboť mně osobně by se mnohem více líbil třeba i mírně, maloučko deficitní rozpočet, který by ovšem z našich kapes tahal podstatně méně peněz, než ten dnešní.


Angličtina pro pokročilé:
Tři čarodějnice se změněným pohlavím si prohlížejí tři natahovací korunky hodinek Swatch. Která čarodějnice se změněným pohlavím si prohlíží kterou natahovací korunku hodinek Swatch?
Three switched witches watch three Swatch watch switches. Which switched witch watches which Swatch watch switch?

J. H. Lorimer ústy velkoobchodníka Grahama:
Když člověk nabude první polovici vzdělání, pak teprve pozná, že na druhé polovici, která mu právě schází, nejvíce záleží.

Milá děvčata,
ten fígl jsem sice vymyslel před drahnými léty já, ale není žádného důvodu, aby jste jej nemohla používat i Vy, navíc si troufám tvrdit, že léty pranic nezestárnul. To jsem jel kdysi coby spolujezdec v autě s poněkud upjatou dívkou a po pár kilometrech mlčení mne náhle osvítil Duch Svatý.
Zcela neutrálním hlasem jsem ji požádal, zdali by mě nemohla na nejbližším příhodném místě zastavit. Pokývla hlavou a záhy zastavila na rozšířené krajnici.
Já však nevystoupil, abych si odskočil za keříček, ale otočil se k ní, objal ji a políbil a pak pronesl: "Už můžeš jet dál, já měl jen neodolatelnou chuť Tě políbit." Den i její tvář se velice rozjasnily a byl to v závěru velice příjemný den.
Rozhodně to při nejbližší cestě v roli spolujezdce vyzkoušejte, určitě to zabere i na letitého manžela, druha, milence...
Varianta: jste-li před nějakou pamětihodností, třeba radnicí, nádražím, sochou Bedřicha Smetany a tak podobně, z ničeho nic se zeptejte "Kdy ses naposledy líbal před radnicí (nádražím, Smetanovou sochou)?" a ihned jej polibte. Chvíle se opět projasní, byť by bylo pod mrakem, ba lilo jako z konve.
Přeju krásný den.