ÚTERNÍ GLOSY 4.10.2005

Miroslava Macka
To, co provedl včera premiér Paroubek soukromým lékařům, byla dokonalá ukázka jeho vepřového chování: po schůzce s nimi je nepozval na tiskovku, kde se ovšem objevil šéf ČLK Rath, původně nepozván, neboť je typickým představitelem odboráře, jdoucí socialistům vždy na ruku. Proto tam ovšem nakonec byl. Doufám jen, že to soukromí lékaři Paroubkovi do voleb nezapomenou.

O prezidentovi ČLK Rothovi coby náměstkovi ministryně zdravotnictví Emmerové ovšem uvažuje premiér Paroubek. Čechové na to mají trefné přísloví: Udělat z kozla zahradníka.

Bývalý komunistický cenzor (cenzuroval texty písní) a bývalý poslanec ČSSD Miloslav Kučera se stal externím konzultantem ministra kultury Janáka "pro mediální a politická stanoviska. Další důkaz o už neplíživé bolševizaci Česka. A pánové Svěrák a další stále nezaplňují Václavák, ba dokonce zcela mlčí.

Pokud byste ne zcela chápali prezidentův velmi vstřícný postoj k přijetí Turecka do EU, pak nabízím následující vysvětlení: veškeré rozšíření EU a veškeré problémy s takovým rozšířením pomáhají dezintegrovat současný byrokraticko - příkaznický model EU. Tedy klasické "Čím hůře, tím lépe". A to je zatraceně dobře.

Myslím, že není nic špatného na tom, že se místopředseda ODS sešel s šéfem Agrofertu Andrejem Babišem. Špatné je, že z tohoto jednání neudělal přesný záznam a neposkytl jej bezprostředně vedení ODS. Takto je jeho akce opravdu partyzánština.
.
Včera jsem lenošil a nenapsal ani řádek, ale budiž mi omluvou, že jsem byl pozván jedním špičkovým německým kuchařem na lanýžové hody, a to prostě nešlo odmítnout, byť to také nešlo zkombinovat se včerejšími ranními glosami. Posuďte sami:
Zapékaný ovčí sýr na rösti
Potoční ráčci + filátko ze sivena s malými bramborovými šiškami s bílým
lanýžem
Slávky "bouchot" ve fantastické omáčce z rýnského ryzlinku
Krémová smetanová polévka z polníčku s bílým lanýžem
Bretaňský humr na nudlích s mangoldem a bílými lanýži
Desert jsme s díky odmítli, doprovodné víno byl náš oblíbený Gutedel 2004 z Bádenska.
No tak řekněte, odolali byste?

J. H. Lorimer ústy velkoobchodníka Grahama:
Nikdy jsem neviděl člověka, kterému by se lépe zamlouvala anekdota obchodního cestujícího nežli sleva osminy centu na libře.

Milé dámy, tuhle jsem si při pohledu na mladou maminku, peskující svoje dítě za to, že se projevovalo jako zdravé, zvídavé, energií nabité dítě a ne jako makovicovým odvarem utlumený mrzáček, vzpomněl, jak jednou za mého útlého, předškolního mládí soused, vida mne sjíždět na lyžičkách s dětským vázáním Huddersfield z prudkého náspu smetiště a končit pochopitelně vždy v saltech a kotrmelcích, nervově nevydržel tento pohled i zaběhl tedy do otcovy kamenosochařské dílny u našeho domu a již ve dveřích povykoval: "Lojzo, všeho nech a běž se podívat, co provádí tvůj syn - vždyť se ti zabije!"
A tu otec odložil štokovací kladivo a poklidně pronesl: "Josef, já to NECHCI vědět!"
Takže, dámy, když už už budete chtít vypeskovat svoje ratolesti za to, že jsou normální a zdravé a proto se tak projevují, připomeňte si hned tuto větu mého moudrého otce.
P. S. Samozřejmě, že jsem se nezabil, ba ani tetanus jsem nedostal, ač jsem si u skopnutých palců zastavoval krvácení zásadně zasypáním rány jemným prachem s koňským trusem z krajnic cest, na rozdíl od mého bratrance, který se držel doma a byv "dobře veden", pomáhal doma mamince a jednou, když jí šel do sklepa pro sklenici kompotu, zakopl a vrazil si do pozadí střep ze sklenice a málem na ten tetanus umřel, neboť jeho imunitní systém nebyl zdaleka tak vybuzen jako nás "zbojníků".
Přeju hezký den Vám i Vašim ratolestem.