ČTVRTEČNÍ GLOSY 29.09.2005

Miroslava Macka
Soudruh Paroubek před pár dny prohlásil, že lidovci jsou podrazáci a buďto se budou chovat slušně a nebudou hlasovat s ODS (a dají na to dostatečné záruky) a nebo půjdou z vlády. Zastupující šéf ČSSD Sobotka k tomu dodal, že neučiní-li tak do konce týdne, pak ať přinesou na vládu vlastní návrh na zkrácení volebního období.
Silná slova byla vyřčena, nemyslící příznivci buldozera Paroubka se zatetelili blahem a pochvalovali si jeho razanci.
Lidovci žádné záruky nedali, za pár dnů budou hlasovat proti ČSSD při opětovném schvalování komise k vyšetřování privatizace Unipetrolu - a vsaďte se, že Paroubek neudělá nic a lidovci ve vládě zůstanou.
Avšak svrchu zmínění hlupáci si stále budou pochvalovat Paroubkovo razantní "řešení" problémů.

Jsem přesvědčen o tom, že nejvyšším státním zástupcem se stane Jiří Vyvadil. Má pro tuto funkci totiž nezanedbatelnou přednost: je to totiž Paroubkův kámoš ze socialistické strany.


Můj úterní sloupek z Lidovek, adresovaný královéhradeckému hejtmanovi Bradíkovi:

Vážený pane hejtmane,

Jako Váš zaměstnavatel (a platím si z mých daní i další úředníky) si Vás dovoluji upozornit, že nemáte můj souhlas k tomu, abyste na prahu 21. století, v době rozvinutých komunikačních technologií, které umožňují doslova a do písmene dělat většinu úřednických prací bez nutnosti sedět v kanceláři, (a jde dnes úřadovat, pokud to nevíte, kupříkladu i z domácnosti), utratil dvě miliardy korun (!!) na nové sídlo pro 600 (!!) Vašich úředníků.
A zřejmě správně předpokládám, že nemáte k tomuto (zlo)činu ani souhlas většiny občanů hradeckého regionu. - pokud byste o tomto mém tvrzení přesto pochyboval, jistě lehce přijdete na způsob, jak se jich na to rychle zeptat.
Navíc Vám připomínám, že jako člen ODS byste měl jít příkladem v omezování byrokracie a finanční náročnosti státu (ODS to má léta v "popisu práce") a tak bych od Vás spíše očekával, že spolu s patřičnými odborníky vypracujete a zavedete systém, který umožní většině NEZBYTNÝCH zaměstnanců úřadovat v podstatě odkudkoliv, bez nutnosti stavět, osvětlovat, vytápět, hlídat,udržovat a opravovat, atd. desítky a stovky nově postavených kanceláří a s parkovacími místy, pořízenými bratru za 700.000 .- Kč za jedno..
Pokud se zavčas nechytíte za nos, chytí Vás totiž za něj veřejnost a nejpozději v příštích volbách se s Vámi rychle rozloučí: ovšem dluhy za tento velekurník pro úředníky budeme, bohužel, zcela nedobrovolně splácet ještě dvacet let.
Ale možná jsou veřejně přístupné informace o plánovaném sídle neúplné či chybné a tak jistě uvítáte možnost v odpovědi vše uvést na pravou míru.

S pozdravem ....A J. H. Lorimer ústy velkoobchodníka Grahama:
Převaha jedná s každým tak, že se cítí být rovným.


Milá děvčata, právě teď je to nejlepší období ke sběru krásně zabarvených lístků a listů (zvláště javory a platany jsou k níže popsanému velmi vhodné), které stačí vylisovat v nějakých starých tlustých knihách a posléze použít následujícím způsobem: vezmete černou nebo bílou tuš a napíšete na uschlý list jako na kousek papíru nějaký ten vzkaz svému milému, třeba "Přeju Ti hezký den" nebo "Těším se na Tebe", či dokonce i "Miluju Tě", byť se to zdá dnes už jaksi archaické a z módy - a takový lísteček mu někde nastrčte či založte tak, aby na něj posléze přišel.
Myslím, že se taková drobná pozornost zatraceně vyplatí a co hlavního: inspiruje Váš protějšek ke stejnému rozdávání drobných každodenních radostí.