ČTVRTEČNÍ GLOSY 22.09.2005

Miroslava Macka
Lidovci jsou holt lidovci a Kalousek je Kalousek: nad mým sloupkem v Lidovkách k jeho osobě sice uraženě prskal, ovšem dělá přesně to, co jsem předvídal: ačkoliv z něho dělá Paroubek onuci a přicmrdovače dnes již bolševické vlády, od koryt prostě neodejde a neodejde, ačkoliv by šlo o velmi užitečné gesto.
Jeho výmluva, že by tu pak vládla ČSSD s KSČM je trapná: Paroubek již s KSČM vládne - přijímání zákoníku práce ve vládě a posléze v parlamentu toho je a bude důkazem, o jiných zákonech nemluvě.

Kalouskovo chování dnes nádherně komentuje Martin Zvěřina v Lidovkách: Jestli okamžitě nepřistoupíte na naše podmínky, nic se nestane! Takhle ostře vystoupil včera předseda lidovců Kalousek.

MF Dnes dnes píše o tom, že Vlasta Tlustý dostal k narozeninám značkovou motocyklovou bundu Harley - Davidson. Byl jsem též pozván na oslavu v Ledeburské zahradě a s potěšením jsem si popovídal s lidmi, se kterými jsem se již dávno neviděl. Jen hlasitá hudba, bránící hovoru, byla nepříjemná. Jak jsem jedovatě poznamenal, možná to Vlasta udělal schválně, aby se přítomní nemohli domlouvat, že ho v primárkách nezvolí.

Také by mě velmi zajímalo, co říká svědomí místopředsedy vlády a "pravicového liberála" Jahna na to, že zvedl ruku pro bolševický zákoník práce.

Fischer, Gross a Jandák, jak se to rýmuje? Jednoduše: všichni byli velice populární už v době, kdy ještě nic konkrétního k zatleskání neudělali. Jakže to říkal Winston Churchill? Nejsilnějším argumentem proti demokracii je pětiminutový rozhovor s voličem.

AJ. H. Lorimer úsry velkoobchodníka Grahama:
Neznám nic, co by si mladý člověk měl nechat tak úplně a naprosto pro sebe, jako své antipatie, ledaže by to byly jeho sympatie.