STŘEDEČNÍ GLOSY 21.09.2005

Miroslava Macka
Dle "dobře informovaných kruhů" bude přece jen odvolaná nejvyšší státní zástupkyně Benešová - a bude jí nabídnuto místo v senátu! Podivuhodné: buďto jde o schopnou paní a pak není důvod ji odvolávat a nebo pracovala špatně a pak přece nemá co dělat v senátu. Zvláště senátoři, kterým jde o pověst této nepříliš populární instituce, by měli hlasitě protestovat. A občané nevolit, pokud chce ČSSD opravdu tímto nehorázným způsobem odstraňovat nepohodlné státní úředníky.

Fotbalista, fotbalový trenér a jeden z předpokládaných lídrů lidovců v příštích volbách Straka má drobný problém: nemá české občanství, neb léta žil v Německu a českého občanství se zřekl.. Jednou z podmínek jeho udělení je ovšem také pětiletý trvalý pobyt v Česku a zdlouhavá udělovací procedura. A Straka je nyní v Německu. Ale třeba to v tomto případě půjde fofrem a přimhouří se obě oči.

Pokud jste si toho nevšimli, už nám vládnou komunisté: soudruh Paroubek se v pondělí sešel se soudruhy Grebeníčkem a šéfem poslanců KSČM Kováčikem a domluvili se, že komunisté podpoří velkou část levicových zákonů, které během podzimu vláda předloží parlamentu.
A že to komouši neudělají zadarmo, ale za různé úlitby, na to můžete vzít jed.
A teď se ptám pana exprezidenta Havla, pana režiséra Svěráka, pana exministra Rumla a dalších a dalších, proč nejste na Václaváku a nedemonstrujete? Proč nevystupujete v mediích proti této šílenosti od rána do večera? Proč, ksakru, mlčíte?

A J. H. Lorimer ústy velkoobchodníka Grahama:
Obchod je jako olej: neslučuje se s ničím, než zase s obchodem.

P. S. Někteří z Vás mne upozornili, že jsem spletl křestní jméno kancléře Schrödera. Může za to můj nový počítač a hlídač pravopisu v něm, který promptně změnil jméno na to, které má zřejmě v paměti a moje nepozornost, neboť jsem si toho nevšiml. Omlouvám se Vám i Schröderovi.