ÚTERNÍ GLOSY 20.09.2005

Miroslava Macka
Ze slov premiéra Jiřího Paroubka, ,kterými komentoval úspěch Bernarda Schrödera v německých volbách jsem konečně pochopil, co je to "sociální stát". Premiér totiž řekl: "Lidé pochopili, že sociální stát se může rozsypat. To bude před volbami fungovat i u nás."
Takže sociální stát je zřejmě současná česká realita: vysoké daně a ještě žití na dluh a neskutečné plýtvání. Úředník, kam se podíváš, mnohonásobně předražené veřejné stavby a další projekty, nesmyslné instituce a skupinky parazitující na veřejném rozpočtu a spousta příživníků, jejichž jedinou prací je chodit si pro sociální a jiné dávky.
Zajímavé.

Možná by si měl premiér přečíst dopis, který mi zaslala čtenářka glos T. Z.
Jakožto absolvent vysoké školy jsem šla do praktického života s naivní představou, že mé vzdělání mi umožní kvalitní práci, ve které budu prospívat občanům a potažmo tak naší vlasti. Začala jsem pracovat ve státní správě v menší obci s rozšířenou působností a již dva měsíce se nestačím divit. Upřímně lituji Vás a všechny výdělečně činné mimo státní sektor, kteří na nás platíte daně! V kanceláři sedíme dvě a většinu času nemáme "do čeho píchnout", takže si stihnu přečíst troje noviny a Vaše glosy, ze zoufalství čtu již i články o Vyvolených.... Dva hlavní pracovní poměry by se daly smrsknout na jeden poloviční úvazek, čímž bych sice neměla práci, ale ušetřila by se výrazně státní kasa. A protože jsem občan všímavý, neuniklo mi, že ze zbývajících 152 úředníků na našem úřadu takto "pilně" pracuje asi tak 95%.
Děsí mne, že sociální demokracie v rámci všeobecného "snižování nezaměstnanosti" plodí stále nová a nová pracovní místa bez ohledu na to, zda jsou potřeba. Zkuste si můj soukromý příklad porovnat s počtem úředníků v naší zemi a jejich pracovním nasazením. Zoufalství.
S pozdravem unuděná úřednice...

Zajímavé není, že Radovan Krejčíř uprchl z Česka na falešný pas na jméno Tomiga, jak sdělila policie. Zajímavé by bylo sdělení, zda nejde o pas pravý, jen s vyplněným falešným jménem a kdo ho Krejčířovi vystavil

Asi hodinu spolu mluvili v Kramářově vile premiér Paroubek a odstupující šéf komunistů Grebeníček. O čem, to si můžeme jen domyslet. Ale náklady jejich pobytu ve vile a co snědli a vypili jsme také zaplatili z našich daní. Z čehož je mi docela na zvracení.


A J. H. Lorimer ústy velkoobchodníka Grahama:
Jsi-li v právu, můžeš si dopřát zůstat rozvážně klidným, nemáš-li pravdu, pak si nemůžeš dopřát ztratit svůj klid.