PONDĚLNÍ GLOSY 19.09.2005

Miroslava Macka
Obávám se, že čerstvý německý volební výsledek je předobrazem příštího volebního výsledku v Česku. Spousta lidí dá také přednost levičáckým slibům a zastánci pravice zůstanou dílem krátkozrace doma, neboť se jim nebude z různých důvodů líbit lídr nejsilnější pravicové strany.
Naučení? Jít k volbám a třeba i se skřípajícími zuby volit ODS a ne zůstat doma a pak nadávat na vítězství levice.

Dlouho očekávané se pomalu, ale jistě blíží: absolutní svoboda kyberprostoru dlouho nedávala spát mocným ze sféry politické i obchodní a tak více a více států uvažuje a připravuje samozřejmě pod ušlechtilými záminkami boje proti terorismu, dětské pornografii, zločinnosti atd.) legislativu, která postaví www pěkně do latě. Připravme se na lítý boj.

Pokud se Vám ještě podaří sehnat sobotní Právo, rozhodně si přečtěte rozhovor redaktora Alexandra Kramera s Vladimírem Železným: Železný z něj během rozhovoru docela právem udělal nepřipraveného rýpálka. Ten rozhovor je ovšem zajímavý hlavně odpověďmi.

Můj páteční sloupek z Lidovek, adresovaný předsedovi KDU - ČSL M. Kalouskovi:

Vážený pane předsedo,

Vysvětlete mně, prosím, praktický efekt čili nulový rozdíl v konečném výsledku dvou vašich možných stranických postojů při procesu schvalování nového zákoníku práce. Ten totiž je, jak jistě uznáte, zatraceně důležitým zákonem, ba možno říct, že jedním z nedůležitějších zákonů za poslední léta a léta vůbec.
První postoj, vzhledem k vašemu minulému chování ryze hypotetický, bych popsal takto: stejně jako socialisté akceptujete většinu navržených odborářských zhůvěřilostí, ve vládě nerozdílnýma zvednutýma rukama návrh odhlasujete a taktéž v poslanecké sněmovně jej spolu s ČSSD a KSČM přijmete.
Druhý postoj, vzhledem k vašemu minulému chování naopak zcela realistický, bych zase popsal následovně: na koaličních jednáních se nedomluvíte a budete všichni hýřit osobními výpady vůči socialistům. Na vládě Vás ovšem socialistická většina, jak již avizoval Standa Gross, lehce a s úsměvem převálcuje, což opět budete ostře komentovat. V poslanecké sněmovně pak sjednocená levice z ČSSD a KSČM návrh zákona bez problémů přijme, proti čemuž budete opět hlasitě protestovat, ba i nějakou slzu nad podnikateli a živnostníky uroníte.
Od koryt ovšem rozhodně neodejdete, ba možná i nějaká ta slůvka o státotvornosti a odpovědnosti zopakujete. A vlastně docela správně: odpovědnost za výše popsaný výsledek totiž plně ponesete, a to bez ohledu na protestní decibely, které budete v procesu schvalování vyluzovat, neboť právě s vaším nemalým přispěním, zásluhou vaší letité kolaborace s levicí, jsme došli k dnešní hořké realitě, kdy dosud plíživý socialismus opět pyšně zvedá hlavu.
A to prostě neokecáte.

A J. H. Lorimer ústy velkoobchodníka Grahama:
Neznám člověka, který může přes den myslet na prospěch firmy a noci probdít nad vlastním prospěchem.