PÁTEČNÍ GLOSY 16.09.2005

Miroslava Macka
Úředníci ministerstva vnitra jsou vskutku čímani: aby nemuseli dát k dispozici veřejnosti materiály, které se týkají příslušníků bývalé StB, prohlásili, že tyto materiály nejsou archiváliemi a proto nejsou ze zákona povinni je zpřístupnit veřejnosti.
A ne abyste si mysleli, že tak činí proto, abychom se nedozvěděli, kterak je jimi stále ještě státní správa prolezlá.

U senátora Martina Mejstříka konečně propuklo dlouho očekávané šílenství: při obhajobě jím navrženého zákona o novém státním svátku - Velkém pátku - totiž prohlásil: Bez Velkého pátku by nebylo 28. října 1918.

Pokud Vám chybějí peníze, nezoufejte a dělejte to jako česká vláda: zasedněte s rodinou ke stolu.
Vždyť vláda včera po chvíli sezení také najednou objevila 16 miliard korun do rozpočtu, o kterých dříve nevěděla.
Blížící se volby holt činí zázraky.

Můj včerejší text z Lidovek, dotaz na ministra financí B. Sobotku:

Vážený pane ministře,

Obracím se na Vás coby na správce mých nemalých až nehorázných daní s následujícím dotazem: personální audit na vašem ministerstvu zjistil, že zde pracuje spousta a spousta nadbytečných lidí (tedy lépe řečeno, že je zde zaměstnána).
Nevím, pochopitelně, zda tento audit zjišťoval též případy, kdy sice pracovník pracuje jak mourovatý, ovšem dělá práci zcela zbytečnou či nadbytečnou - tedy případy typu celodenního převážení kolečka písku z jednoho místa na druhé a zpět s efektivitou převezení maximálně jednoho kolečka v lepším případě a žádného v případě horším, nebo typu sice neustálého převážení koleček, naložených ovšem srágorami, které nikdo nepotřebuje a nechce.
Ale o to mi teď nejde, jde mi jen o ty prokazatelně nadbytečné lidi na ministerstvu financí. Váš nadřízený, premiér Paroubek, se totiž hlasitě a veřejně vyjádřil, že v obdobných auditech se v čase předvolebním na dalších úřadech pokračovat nebude a nebude, což samozřejmě chápu, neboť by tak ČSSD přišla o pěkný počet hlasů těchto zbytečných úředníků a jejich rodinných příslušníků a není přece nic příjemnějšího, než si udržet hlasy a koryta za cizí peníze.
Rád bych ovšem věděl, kdy Vy osobně vyhodíte tyto zbytečně z mých daní placené lidi, kolik dostanou z mých daní odstupného a kdy tedy konečně začnete hospodařit s péčí řádného hospodáře.

Na odpověď se těší Mirek Macek

Impulzivní komentář čtenáře glos P. Z. k jednomu rozhodnutí EU:
Vážený pane Macku,
prosím o radu či pomoc. Před pár dny jsem se dozvěděl, že máme zaplatit 1,3 miliardy pokuty za nepřiznané zásoby hub a mandarinek v konzervách.
S hrůzou jsem zjistil, že mám ve spíži 2 konzervy mandarinek, které jsem patrně opomněl k 30.4.2004 někomu nahlásit. Již třetí noc kvůli tomu nespím - mám se pochlapit a jít se udat? Nemůžou mě za to zavřít? Přísahám, že byly pod hromadou nakládaných okurek vlastní výroby a že jsem opravdu netušil, že je mám. Myslíte, je polehčující okolnost, že jsou ty konzervy prošlé? Poraďte...

A na závěr již tradičně J. H. Lorimer ústy velkoobchodníka Grahama:
Řeč obchodníka se řídí těmito zákony:
Měj na mysli, co chceš říct.
Řekni to!
Přestaň mluvit.