PONDĚLNÍ GLOSY 5.09.2005

Miroslava Macka
Premiér Paroubek používá - v Česku bohužel úspěšnou - metodu zapírání: nejprve něco razantně popře, přičemž si ponechá zadní vrátka k ústupu nějakým shazovačným vysvětlením faktů, pak to přizná, ovšem fakta opět zcela zlehčí a pak trvá a trvá na zlehčené a pro něj neškodné verzi. Viz problém s jeho externím poradcem Robertem Piksou, účastníkem podivné schůzky Spyra - Doležel - Piksa.
Nejprve kategoricky popřel, že by byl jeho poradcem - na nějakém papíru, který parafoval, mu jej navrhovali, ale okamžitě jej vetoval.
Teď má tisk k dispozici inkriminovaný papír s jeho podpisem, ze kterého vyplývá, že Piksa poradcem byl - a Paroubek přichází s dalším zlehčujícím vysvětlením: "byl to jednorázový pracovní tým" a opět dodává, coby zadní vrátka: "na něco, nevím na co".
Není opravdu nejvyšší čas takového člověka nakopnout s veškerou razancí do zadku a poslat jej na oběžnou dráhu mimo politiku?

Hlavním tématem voleb musí být a jistě bude: Chcete, aby Vám vládla ČSSD s komunisty v zádech? Pokud ne, rozhodně přijďte k volbám a volte jiné strany, než ČSSD a KSČ.
Paroubek si nebezpečnost takové kampaně pro ČSSD a jeho osobně velmi silně uvědomuje a proto lže jako když práší: "Určitě se na nic takového nechystáme."
Nevěřte mu ani slovo. Znám ho. Je to člověk, který by se kvůli moci spojil třeba s ďáblem.

Vláda má ideální možnost zvýšit konkurenceschopnost Česka: s dramatickým růstem cen nafty a benzinu stejným tempem snižovat jejich vysokánskou spotřební daň. Výběr daní je stejně vysokánský až až...

Modrá obloha, zářící slunce a švitořící ptáci, tak vypadá dnešní ráno. A tak hoďte starosti za hlavu a užívejte si babího léta plnými doušky. Odhozené starosti Vás sice zase doženou, ale než tak učiní, radujte se ze života "na plné pecky". A máte-li někoho, koho milujete, radujte se společně, neboť sdílená radost je radost dvojnásobná...

Ode dneška bude v Lidovkách každý den vycházet (namísto mého úterního článku) sloupek, který redakce adresuje pokud možno někomu kompetentnímu (dnešní sloupek "Kde jsou a co dělají ty stovky estébáků?" adresovala redakce Ireneji Kratochvílovi z Úřadu pro dokumentaci zločinů komunismu) . Případné reakce na mé sloupky budou též publikovány.
Psat denně mimo tyto glosy ještě sloupek je sice ohromná řehole, ale šlo o nabídku, kterou nebylo lze odmítnout - možnost vybuzovat diskusi na leckjaká ožehavá témata, o kterých se skoro nebo vůbec nemluví, je pro mne prostě příliš lákavé.
Předem děkuji i za Vaše názory na tyto sloupky.

J. H. Lorimer ústy velkoobchodníka Grahama:
Školní síň může udělat z hocha učence, kdežto jedině život z něj může udělat muže.