PONDĚLNÍ GLOSY 29.08.2005

Miroslava Macka
A už je to zase tady: dnešní titulek na první straně MF Dnes tvrdí, že "vláda před volbami rozdá 10 miliard". To je sice pravda, ale jen poloviční. Správně by měl titulek znít: "Pravicoví daňoví poplatníci nedobrovolně svými daněmi přispějí dalšími 10 miliardami na nákup hlasů pro Paroubka a jeho závisláky na přerozdělování."

Mirek Topolánek, šéf ODS, vyzval včera v televizní Sedmičce Jiřího Paroubka k osobnímu volebnímu souboji v Praze. Vsaďte se, že tuto hozenou rukavici Paroubek nepřijme - při jeho neskutečné aroganci a neskutečném sebevědomí, bude chtít kandidovat na Mostecku, kde lze očekávat největší počet hlasů, aby se mohl vychloubat, jak je dobrý a jak koho "semlel".

Ne, abyste věřili nějakým polským lobbystům, že si Staník Grossů řekl v rámci privatizace Unipetrolu o nějaký úplatek. Peníze na byt mu přece, jak si jistě pamatujete, půjčil strýček Vik. Ředitel kabinetu Zdeněk Doležal byl proto Paroubkem vymeten, neboť se dle nahrávky, kterou má k dispizici televize Nova, proti takovému tvrzení vehementně neohradil.

Neměl náhodou ministr spravedlnosti němec nedávno svatbu právě v Kataru? A protože obvykle se dějí věci obvyklé, vysvětlení jeho úspěšné snahy přesunout tamního prince z Česka domů (včera tam byl promptně na kauci propuštěn z vazby) se nabízí samo...

Dnes vyšel v týdeníku Týden rozhovor se mnou (na politická témata) a zítra již tradičně vyjde v Lidovkách můj text na téma "Vyvolení a vyděšení."
Dodatečně připisuji ještě jednu drobnou glosu, a to k mému rozhovoru, publikovanému dnes v Týdnu: pan redaktor Korecký v závěrečném rámečku "V Zábřehu u Mackových" říká několik nesmyslů: dům není porostlý psím vínem, ale vistárií, není v něm starožitný nábytek vyjma jednoho jediného renezančního příborníku, ostatní zařízení je nábytek nový dle návrhů mých a hlavně mé paní, "historické obrazy" článku jsou relativně moderní díla žáků Julia Mařáka a hlavně garáž nemá rozměry "menšího tanečního sálu", ale s velkým problémem se do ní vlezou dvě auta (jedno malé a jedno velké) - a nastoupit lze vždy (a s obtížemi) jen do jednoho a chce-li člověk použít druhé, musí s prvním vyjet a s druhým složitě manévrovat. Také tvrzení, že Jaguar, který vlastním, je mým miláčkem, je nepravdivé. Mám k autům velmi střízlivý a "užitný" vztah a miláčkem je mi jedině moje žena.
Summa summarum: ten bulvárně přehnaně pojatý rámeček si redaktor mohl odpustit.
Ach jo.