PÁTEČNÍ GLOSY 26.08.2005

Miroslava Macka
Státní podnik Čepro bude mít nového šéfa - starý už byl odvolán. Na tom by nebylo nic divného - divné je to, že výměna se udála na přání (na nátlak) premiéra Paroubka. Myslím, že nový název Česka, Paroubkov,bohužel, sedí jako prdel na hrnci.

V Paroubkově je možné i to, že premiér navštíví výstavu Země živitelka v Českých Budějovicích ( kde do Zlaté knihy napíše moudro "Na naše pivo, knedlíky, olomoucké syrečky můžeme být hrdí stejně jako na naši hudbu či historii.") a 120 kilometrovou cestu absolvuje armádním vrtulníkem, což ve speciálním komuniké (!!) vysvětluje nám, obyčejným smrtelníkům, kteří musejí jezdit po rozbitých silnicích, tím, že "je to doprava rychlejší a bezpečnější."
A defenestrace v nedohlednu.

Jak to tak vypadá, bolševická StB měla za půl století existence jen samé nátlakem donucené donašeče, kteří ovšem svým řídícím důstojníkům nikdy nic podstatného na nikoho neřekli, byť se s nimi setkali třeba osmdesátkrát, jako kupříkladu herec Kanyza. Podivuhodné.

Čtenář J. W. (a další) mne upozornili na můj včerejší omyl ohledně nového úřadu na vyhledávání německých antifašistů:
Těch třicet melounů nepůjde do nového úřadu, ale na vyhledání těch německých antifašistů, kterým je třeba se omluvit a odškodnit je. Vyhledávat je budou neupřesněné nevládní organizace, což je jen jiná sorta příživníků, ale přesně neurčená, nesledovatelná, při čemž nikde není zaručeno, že výsledek hledání může být i nula, že už tady žádní takoví antifašisté nejsou.
Ja naiva jsem se původně domníval, že ty miliony jsou určeny na odškodnění a ono je to na vyhledání!
Pokud bude koho odškodňovat, musí se najít další penízky. Proč šetřit, vždyť si zase půjčíme a socialisticky spřízněným nevládním organizacím na čas vyvatujeme bydlo.


Celý svět přemýšlí jak se vypořádat s problémem imigrantů, neboť mizerné rozhodnutí před léty a desetiletími, otevřít jim doširoka hranice, vytvořilo dnes problém téměř k neřešení.
Paroubkův kabinet však předevčírem schválil novelu zákona, která by umožňovala cizincům získat české občanství namísto za deset let již za pět.
Zaděláváme si postupně na velmi velký průšvih v budoucnu.