ÚTERNÍ GLOSY 23.08.2005

Miroslava Macka
Lidovky dnes přinesly v článku o arbitráži mezi lucemburskou firmou EMV a Českem následující větu: Za vedení arbitráží, jichž se účastnil, vydal český stát v uplynulých šesti letech dohromady více než 800 milionů korun.
Správně by ovšem věta měla znít: Zásluhou mizerné práce konkrétních úředníků jsme museli ze svých kapes vytáhnout v posledních šesti letech 800 milionů korun, aniž bychom se kdykoliv dozvěděli, jak byli tito úředníci za svoji lajdáckou práci potrestáni.

Další krok k socialismu vymyslela ministryně zdravotnictví Milada Emmerová: novela pojišťovenských zákonů, kterou předala vládě, usnadňuje odvolávání ředitelů zdravotních pojišťoven a hlavně umožňuje jejich výběr vládou!!

Čtenář glos I. S. mi poslal následující text:
Pan Paroubek z nás dělá Voly. Jen pokud by byl na vesmírné stanici ISS, nepostřehl by, že v minulých minimálně dvou letech že se u nás CzechTek konal. Nejdůležitější pracovní náplní jeho a jemu podobných je dopolední čtení deního tisku a tam to bylo vždy dostatečně komentováno. Pokud tedy nečte v Právu jen Garfielda a kreslené vtipy.

Miloš Zeman se připojil ke svým soudruhům socialistům Grossovi a Buzkové a též přihlásil svoji dceru do soukromné školy se školným 28. 000.- ročně.
Nic proti tomu, pokud by ovšem nevydělal peníze politikou, do které se dostal zásluhou naivů, kteří mu naletěli na řečičky o bezplatném školství pro všechny a odsudky vzdělávání za úhradu.
Kázat vodu a popíjet víno je ovšem obvyklá vlastnost velké většiny socialistů.