ČTVRTEČNÍ GLOSY 11.08.2005

Miroslava Macka
Při paroubkovsky trapném "hledání" ministra kultury na pár měsíců do voleb asistovali i někteří umělci, kteří by chtěli mít namísto ministra kultury ministra přerozdělování miliard kamarádům.
A ještě jedna poznámečka: skutečná osobnost přece nikdy nemůže přijmout místo ve vládě v čele s chámem Paroubkem.

Čtenář glos P. G: mi zaslal první z "proštěků" Jiřího Paroubka, z vysílání BBC:
"On (Bublan) měl týden před tím předpokládaným zásahem, protože mezi námi těch scénářů toho vývoje nebylo tolik, buďto by někdo obsadil při té technoparty louky nebo pozemky, které by byly nepronajaté nebo částečně pronajaté, což se stalo, no, a vysledovat ty politické postoje jednotlivých politických stran, jak by se na to dívaly, na takovýto zásah do vlastnictví.
A pokud by se na to dívaly, že jim to nevadí, tak jako, tak bych asi zůstal, být policií, řekněme, v klidu také, protože ..."
P.S. Šedesátdva procet našich občanů je s tímto člověkem v čele státu spokojeno....

Šéf ODS Toplánek se sešel s šéfkou mimoparlamentní Národní strany Edelmannovou. Ta říká, že dostala nabídku k povolební spolupráci, pokud se NS dostane do parlamentu, Topolánek to vehementně popírá. Jeden z nich tedy lže jako když tiskne.

Ministerstvo práce a sociálních věcí si objednalo u Sociologického ústavu AV studii o sexuálním obtěžování na pracovišti (co všechno musíme ze svých daní nedobrovolně platit!). Ze studie vyplývá, že se sexuálním harrasmentem (vtipně česky harašením) se stkalo 28 % žen a 22 preocent mužů.
Mne se nikdo neptal, odpověděl bych však kladně. Stalo se mi to několikrát, bylo mi to vždy příjemné a téměř ve 100% případů jsem zareagoval kladně, což mělo ještě příjemnější následky.
Veškeré články a studie o harašení ovšem vycházejí z předpokladu, že je to dotyčným vždy děsně nepříjemné....proč, to by mohla zjistit další studie Sociologického ústavu.

Můj tři dny starý text z Večerníku Praha:

Křesej do lejna, fialek nevykřešeš.

Jak krásně se toto staré, zapomenuté české přísloví hodí ke stručnému popisu toho, co se v posledních dnech odehrává (a jistě ještě odehraje) kolem letošního Czechteku! A přitom na počátku byla taková maličkost: nový premiér, kterému se zřejmě zalíbila přezdívka bulldozer natolik, že si v oslnění ani neuvědomil, že anglické slovo bull znamená nejen býk, samec, ale také vůl, se prostě rozhodl, že ukáže občanům - voličům, jaký je on to štramák a po bleskovém "vyřešení" problémů ve zdravotnictví, v dopravě, ve financích
a v důchodovém systému rázně předvede, jak se řeší problémy bezpečnostní.
A tak po vzoru okresních tajemníků zvedne telefon a z dovolené v Rakousku špitne, že by policie měla předvést, jak to za něj nadále báječně pošlape a jak by bylo pro všechny vynikající, kdyby i po volbách zůstal tam, kde je.Jenže věci holt dnes nefungují tak, jak fungovávaly za okresních a jiných tajemníků a tak sejeho úmysl jaksi zvrtnul - a od té doby se dějí přímo zázraky.
Exprezident Havel se náhle zjeví z hluboké ilegality a prohlašuje, že bez decibely zblblých, často namazaných a sem tam nadrogovaných mladíků a mladic by česká společnost a kultura utrpěla nedozírné škody, neboť oni a ony mohou být zárodkem nových, lepších zítřků.
Premiér zajede na vedlejší louku, projde se tam a zpátky a s vážnou tváří prohlásí, že škoda na pozemku je 300.000.- korun, aniž by byl odvezen ve svěrací kazajce.
Ministr vnitra je nadále přesvědčen, že vše dozoroval státní zástupce a pronajímatel pozemku zrušil nájemní smlouvu, byť dotyční dva pánové veřejně tvrdí pravý opak a ani trochu se přitom nečervená.
Šéf opozice Topolánek kupodivu neprohlásí, že je to "shit" (ač by to slovo bylo tentokrát na místě) a nadále se spokojuje jen s projevy "bez gulí".
Stínový ministr vnitra Ivan Langer velmi překvapivě oznamuje, že by ministerský předseda a ministr vnitra měli ze situace vyvodit osobní odpovědnost a rezignovat. O policejním šéfovi tentokrát neříká nic, neboť ten už je stejně na odchodu.
Právníci a znalci paragrafů vůbec mají jasno: a.) zákrok policie byl zcela legální, b.) zákrok policie byl nezákonný, ba možná protiústavní. Občane, nehodící se škrtni.
Nikdo se nediví, že případné nezákonnosti policie a ministrerstva vnitra bude vyšetřovat policie a ministerstvo vnitra.
A co je nejpodivuhodnější: téměř nic neříkají ani občané, z jejichž kapes byl celý ten tyátr za miliony placen. Ačkoliv, ti už zřejmě ze zkušenosti vědí, že křesáním do lejna vůni fialek skutečně nevykřešou.