PONDĚLNÍ GLOSY 8.08.2005

Miroslava Macka
Před nějakou dobou mně vypověděl počítač a než doputoval z opravny, dopřál jsem si skutečných prázdnin, se sluncem, zelení a přívětivými lidmi kolem, zato bez každodenních glos.
Počítač je opraven a také já se s potěšením vracím k rannímu glosování. Přeju Vám příjemný den.
Noviny dští síru na novou politickou stranu, kterou založil europoslanec Vladimír Železný. Prý je populistická, neboť se zabývá věcmi, které spoustu lidí štvou a které stávající strany pranic neřeší: islamizace Evropy, možnost dát si skleničku vína či piva před jízdou (jak je v mnoha státech Evropy zcela běžné), možnost otevírání kuřáckých restaurací a kaváren,atd.
Domnívám se, že půjde spíše o stranu populární, než populistickou, pokud občané uvěří, že tyto problémy začne skutečně řešit.
O zpolitizování policejního zákroku proti účastníkům Czechtecu se mi už psát nechce: první, co dostává při zpolitizování čehokoliv nafrak, je zdravý rozum. Obávám se však, že ten už se oproti politickým výkřikům neprosadí. Škoda, hrozná škoda.
Zítra vychází v Lidovkách můj text "Pár smutných srpnových postřehů" o elektronickém razítku, Paroubkově slovníku a o Železného nové politické straně.