ČTVRTEČNÍ GLOSY 14.07.2005

Miroslava Macka
Lidé jsou šokovaní: v Londýně vraždili bombami Britové. Měli by se ovšem spíše zamyslet nad tím, že prvotní příčinou dnešního výbuchu bylo minulé mizerné politické rozhodnutí, že Britem se lehce může stát každý.

Vláda zrušila eurokampaň k euroústavě, naše peníze ovšem bude vesele utrácet dál: chce vybudovat nový informační systém, včetně tzv. eurofonů, tedy telefoních čísel, na nichž by zájemci získali odpovědi na své dotazy, týkající se českých specifik v EU. Uf.

Nechápu soudobé tanečky kolem toho, kdo má určovat platy poslanců. Vždyť je to tak jednoduché: poslanci nechť berou ze zákona průměrnou mzdu v Česku. Čím lépe budou spoluvládnout, tím bohatší budou čeští občané a tím vyšší budou mít poslanci plat.

Vláda (!!) rozhodla, že lékaři, sestry a další zdravotničtí pracovníci dostanou od 1. září přidáno k platům 8 %. Zřejmě má dojem, že zdravotnictví je natolik v zisku, že takové skokové zvýšení platů bez problémů unese. A nebo, že by už začalo fungovat oblíbené předvolební uplácení z cizího?

Vláda prodala ocelárnu ve Vítkovicích ruské skupině Evraz, ačkoliv konkurenční indický Mittal nabízel o dvě miliardy korun víc. Vláda zřejmě naletěla na sliby privatizátora, že k ceně ještě dohodí "podporu školství, zdravotnictví a sportu na Ostravsku". Právě vláda by ovšem měla vědět, jak se lze spolehnout na sliby.

Kámoška Grossových Barková se má: část dokumentů, které by mohly prokázat její pojišťovací podvody, se záhadně ztratila.