STŘEDEČNÍ GLOSY 13.07.2005

Miroslava Macka
Že z cizího se hospodaří vždy mizerně, dokládá příklad nové obřadní síně, kterou ve Staroměstské radnici nechala zřídit radnice Prahy 1. Jak píše včerejší MF Dnes, součástí vybavení síně je kupříkladu skleněný stůl za 661.500.- Kč, insignie - řetěz na krk za 529.788.- Kč, šest židlí po 40.687.- Kč, koberec za 7.000.- á čtvereční metr, dvě vitráže za 632. 750.- Kč, varhany za 490.000.- Kč, dva odkládací stolky á 82.373.-Kč, atd., atd.
Co MF Dnes bohužel neuvádí, jsou ty nejdůležitější údaje: kdo toto vybavení objednával, která firma či firmy je dodávala a jakou dostal objednavatel či objednavatelé "provizi".

Dalším štědrým rozdavačem z cizího je poslanecký rozpočtový výbor v čele s Michalem Krausem: ten přiklepl z našich daní 10 milionů soukromému prvoligovému klubu FC Marila Příbram. A defenestrace v nedohlednu!

Problémy na dálnici D1 (způsobené neskutečným přetížením této tepny, které je zase způsobené totálním nedostatkem další dálniční sítě, který je způsobený mizernou rozpočtovou politikou vlád, která je způsobená naší volební laxností) chce řešit ministerstvo dopravy ryze socialisticky (jak jinak): zařazením bodu "Debata o koordinaci postupu policie, celníků a ministerstva dopravy při dálničních kontrolách" na pořad vlády.

Můj včerejší text z Lidovek:

Chamberlainovsky nebo churchillovsky?

O novém útoku teroristů v Londýně se toho jistě ještě napíší stohy a tuny papíru a případ se bude rozebírat ze všech možných a nemožných stran. Obávám se však, že jeden úhel pohled bude téměř nebo dokonce zcela opominut, bohužel dle mého názoru pohled nejpodstatnější. Naznačil to již ve své první reakci starosta Londýna, svérázný socialista Livingstone, kterého zpráva o útocích zastihla v letadle na cestě ze Singapuru, kde oslavoval zisk pořadatelství olympiády jeho městem. K útokům totiž bezprostředně řekl: "Je to masová vražda. To není o ideologii. Není to dokonce ani o zvráceném pojímání víry."
Troufám si naopak se vší behemncí tvrdit, že to JE o ideologii, že to JE o víře - a pokud budeme před tímto faktem z různých důvodů zavírat oči, žádná preventivní opatření, žádná ochrana, žádné zábrany a žádný boj s pachateli teroristických útoků nebude účinný, neboť bude (byť mnohdy sice efektivně, často však jen efektně) potírat pouze a jedině příznaky, nikoliv však příčiny minulých i dnešních teroristických útoků - militantní ideologii jejich pachatelů a militantní užití jejich víry.
I budeme se tedy podobat felčarovi, který všelikými mastičkami, vodičkami, krémy a pudry na čas zmírňuje příznaky kožní plísně (aby tato čas od času opět čerstvě vyrazila), aniž by použil jediné racionální řešení: plíseň co nejradikálněji a totálně vyhubit a pak zabránit jejímu novému uchycení.
I budeme nadále prostřednictvím vytrvalých žvástů o blahodárnosti multikulturalismu a naopak o nebezpečí a zhoubnosti asimilačního tlaku, prostřednictvím neschopnosti vyexpedovat parazity, neřády a militantní věrozvěsty ze široka z daleka tam, odkud přišli, prostřednictvím neschopnosti rozlišovat mezi právy těch, kteří tato práva vyznávají a uznávají a těch, kteří na naše hodnoty a naše práva zvysoka kašlou, (aby se však jimi začali rychle ohánět, kdykoliv se jim to hodí), prostřednictvím nesmyslného tolerování roztahování se militantních ideologií a věr a hlavně jejich nositelů, útočících na euroatlantické hodnoty na euroatlantickém území, prostřednictvím pokrytecké pomoci těm, kteří si ji nikdy ničím nezasloužili a nezaslouží a prostřednictvím využívání a zneužívání tohoto všeho pro vlastní domácí politické cíle, vytvářet pro další šíření této plísně přímo ideální prostředí.
A budeme se utěšovat tím, že "u nás se to stát nemůže" a budeme jednoho dne velmi "překvapeni", že idejemi a vírou zpracovaní fanatici na nás docela klidně použijí zbraně hromadného ničení, jako bychom nevěděli, že pokud bez milosti preventivně nezničíme my je, nezaváhají oni ani na okamžik, aby zničili nás.
A budeme svolávat hromy a blesky a nadávat do fašistů a rasistů a xenofobních troglodytů či jiných příšer každému, kdo bude proti nim prosazovat (a uskutečňovat) užití zdravého rozumu a síly: buď jste k nám přišli dobrovolně žít a pak tedy vyznávejte naše hodnoty a naše práva a povinnosti a nebo rychle jděte zpátky a pokud na nás zaútočíte zvenčí, nepůjde o nic jiného než o agresi a válku a vězte, že se budeme bránit se vší vehemencí.
A budeme pokrytecky zneužívat naše nezbytně nutné ztráty v tomto boji k prosazování vstřícných, přátelských, mírových, kompromisnických, diplomatických řešení a strkat hlavu do písku před faktem, že naše konečné ztráty, pokud nebudeme se vším nazasením bojovat, budou nakonec o řády a řády větší.
Neboť chamberlainovská mnichovská dohoda a "přivezení míru" nikdy nefungovala, nefunguje a fungovat nebude, zato nekompromisní churchillovský boj s nezbytnými slzami, krví a potem vždy nakonec zvítězí.