ÚTERNÍ GLOSY 28.06.2005

Miroslava Macka
ODS mluví o rozsáhlých "čistkách", ujme-li se po volbách moci.Samozřejmě, že po létech a létech vlády jsou všechny úřady prolezlé sociálnědemokratickými, lidoveckými a unionistickými bratrstvy, a to často bez ohledu na jakoukoliv odbornost.
ODS by však spíše měla - a to velmi konkrétně - mluvit o zeštíhlení rozbujelé byrokracie, neboť takto upadá do podezření, že jen nahradí stará bratrstva novými.
P.S.: stojí za to přečíst si článek Bohumila Pečínky "Úleva z českého premiéra" v dnešní MF Dnes, velmi výstižně hodnotící jak premiéra Paroubka, tak stínového premiéra Topolánka.

Jak nezbytné je zapotřebí znovu profesionalizovat "stát", je vidět na dvou čerstvých případech: výpověď bývalého šéfa Grossovy kanceláře ze zaměstnání byla nezákonná, zrovna tak jako vazba sbormistra Kulínského.

Moc se mi také líbila nedávná věta ministra vnitra Bublana, že z policejního prezidia budou muset odejít stovky lidí, neboť jsou zcela nadbyteční!!
Kontrolní otázky: Kdo byl léta ministrem vnitra před Bublanem? Jak dlouho je ministrem vnitra Bublan?

No to je ale průšvih, zvláště pro ty, kteří si z boje za všelikou "rovnost" lidí udělali zaměstnání: v USA vstoupí na trh lék, určený jen a jedině pro kardiaky - černochy, který u bělochů vůbec neúčinkuje. Však se také z toho někteří mohou zbláznit a protestují a protestují...

Krásný slogan vymysleli mexičtí kněží, naštvaní na drnčící mobily při mších: "Bůh ti zavolá, ale ne na tvůj mobil."

Staré české přísloví:
Jde-li se do boje, volávají: Kam, hrdino? A když jest kořist děliti, říkávají: Kde ses tu vzal, neznámý tuláku?