PONDĚLNÍ GLOSY 27.06.2005

Miroslava Macka
Šéf komunistů Grebeníček otevřeně nabídl šéfovi socialistů Paroubkovi povolební spoluvládnutí. Pokud Vás to šokuje, není proč: ČSSD a KSČM již spolu vládnou v 45 městech z celkem 200 velkých českých měst. Paroubek samozřejmě neřekne ani A, ani B a počká si na výsledky voleb.

Na začátku aféry s podivnými miliony starosty Prahy 4 (za ODS) Hovorky jsem napsal, že tuto aféru "nepřežije". Stalo se: včera rezignoval.

Dnes je Den památky obětí komunistického režimu a nedejte se zmást tím, že se dočtete hlavně o popravené Miladě Horákové: lidských tragedií, byť ne s tak absolutním koncem, způsobil komunistický režim statisíce a miliony. A vždy si uvědomujme, že říkáme-li "komunistický režim", šlo o zcela konkrétní komunisty a jejich přisluhovače, na něž bychom také neměli zapomínat.

Indický podnikatel Mittal koupil ostravskou Novou huť za 600 milionů korun - a ta mu jen vloni vydělala čistých 9.8 miliardy. Takže: pan Mittal je zázračný podnikatel nebo stát huť prodal zatraceně pod cenou. Pravda bude zřejmě někde uprostřed.

Pokud se chystáte na dovolenou a ještě jste si nekoupili knihu "Jak se stát labužníkem aneb Kuchařka pro snoby napsaná dvěma z nich)", kterou jsem napsal s mou paní, můžete si ji stále objednat na adrese m.vitovcova@volny.cz