ÚTERNÍ GLOSY 21.06.2005

Miroslava Macka
V detektivkách často za všechno může zahradník. V Česku, jak vyplývá z tasemnicovitě utrušovaných informací o útěku Radovana Krejčíře dvacítce policistů, za všechno může domovník, který mu měl pomáhat. Myslím, že kolem tohoto případu uslyšíme ještě mnoho humorného, jako bylo třeba to, že policie oficiálně požádala občany o pomoc a přitom nesdělila, že Krejčíř utíká v automobilu.

Premiér Paroubek nám s vážnou tváří tvrdí, že reformy penzijního systému, zdravotnictví či školství musejí počkat, až budou mít lidé peníze.
Jenže "peníze" budou mít lidé až tehdy, kdy tu nebudou vládnout socialisté, ale vláda, která s těmito reformami konečně začne.

Venku je tak nádherně a zahrada je po ranní zálivce tak šťavnatá, barevná a voňavá, že mi jistě odpustíte, když toho dnes více nenapíšu a vyrazím ven na sluníčko.

P.S.
Avšak v žádném, ale rozhodně v žádném případě nezapomeňte na to, že je dnes letní slunovrat, což je nádherný důvod k pěknému večernímu posezení s nějakou tou pochoutkou, se sklenkou (nemusí být jedna) dobře vychlazeného vína a s těmi, které milujeme.