ČTVRTEČNÍ GLOSY 16.06.2005

Miroslava Macka
Čeští europoslanci doposud brali za svoji práci měsíčně asi 60.000.- korun. Právní výbor Evropského parlamentu včera rozhodl, že jejich práce pro nás se náhle natolik zlepšila, že jim za ni budeme ze svých daní platit měsíčně 210.000.- korun. Doufám, že jste výsledky jejich vynikající práce jste již na svém životě (a to nemám na mysli daně) poznali.

Spíše však se jejich práce podobá té expremiéra Grosse. Ten na dotaz MF Dnes, co vlastně jako šéf strany dělá, odpověděl, že má hodně práce.

Klasickou ukázkou kouzel statistiky je tvrzení OECD, že v Česku je nejméně chudých lidí v Evropě. Správný závěr z uváděných čísel by spíše byl, že je u nás velmi málo bohatých, neboť stále žijeme v rozvinutém rovnostářském socialismu.

Absolutně nechápu, proč se materiálu ministryně zdravotnictví Emmerové, který včera večer projednávala vláda ( a "vzala jej na vědomí"), říká "koncepce zdravotnictví", když jde o zcela nekoncepční klín na vytloukání klínu. Ministryně Emmerová navíc prohlásila, že rozhodně ani při odmítnutí tohoto materiálu ze svého místa neodejde, to by ji museli zastřelit.
Myslím ovšem, že střelená už je a stačilo by ji tedy jen vystřelit, nejraději na Mars.

Euroústava dostala další ránu z milosti: německý prezident Koehler totiž včera oznámil, že ji nepodepíše, dokud Ústavní soud nerozhodně, zda není v rozporu s německými zákony. Hlavní strůjce euroústavy Valéry Giscard d´Estaing zase řekl Nedw York Timesům, že největší chybou bylo to, že každý Francouz dostal výtisk ústavy do ruky.
Jo, jo, to by se to vládlo, kdyby lidé žili v nevědomosti!

Pár "vybraných" výrobců státních poznávacích značek (SPZ) si účtuje za SPZ cca 500.- korun - tomu říkám kšeft! Nejzajímavější je ovšem odpověď náměstka ministra dopravy Pospíchala: "Ty značky vyrábí několik firem, bylo by to porušení obchodního tajemství, kdybych řekl přesně, za kolik korun je skutečně vyrábí."


Stejně jsem ovšem přesvědčen, že zdaleka nejdůležitější zprávou je pro nás ta, že drážďanští vědci z Fraunhoferova ústavu keramických technologií a slinutých materiálů vyvinuli nový materiál pro vysokoteplotní palivové články, které při účinnosti dnes až 70% vyrábějí ze zemního plynu či bioplynu rovnou elektřinu.

Staré české přísloví (že by znali Emmerovou?):
Kde chvost řídí, tam hlava bloudí.