XIV. Mezinárodní dětský folklorní festival "ŠTĚPY"

Veselí nad Moravou, 10. - 12. června 2005. Tisková zpráva

Ve dnech 10. - 12. června 2005 se ve Veselí nad Moravou uskuteční již XIV. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu "Štěpy".

plakát MDFF Štěpy
plakát MDFF Štěpy

Festival se přihlásí dvěma programy již v pátek 10.6. V kině Morava vystoupí účastníci od 9,00 hodin pro školní mládež. Večer v 19,00 hodin se ve Vracově uskuteční program "Muzicírování s Lipinkou".

Občanům Města Veselí nad Moravou se účastníci připomenou v sobotu ráno "Roztančenou ulicí". "Zpívejte, tančete, učte se, bavte se" je název dalšího programu, který se koná v sále MKS ve Veselí nad Moravou v sobotu od 18,00 hodin.

Hlavní programový den, neděle 12. června bude zahájen slavnostním průvodem účastníků, který vyjde ve 14,00 hodin od MKS do Zámeckého parku. Tam se také od 15,00 hodin uskuteční hlavní festivalový program, nazvaný "Hastrmane trčku".

Na festivalu se představí soubory Bugarce (Bulharsko), Štěpnička Veselí nad Moravou, Kopaničiarik Myjava a Lieska Žilina (Slovensko), Lipinka Vracov, Valášek Zlín a Soláněk Hutisko - Solanec.

Pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení ČR, Město Veselí nad Moravou, MKS a DDM Veselí nad Moravou a Dětský folklorní soubor Štěpnička.

Záštitu nad festivalem přijali Jan Letocha, radní pro kulturu Jihomoravského kraje, Jaroslav Müllner, náměstek ministryně školství ČR a senátor Parlamentu ČR Josef Vaculík.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podporují také Jihomoravský kraj a OSA - ochranný svaz autorský.

Kontakt: Mgr. Marcel Řimák, tel. 518 322 567, e-mail: mksveseli@quick.cz a Město Veselí nad Moravou: mesto@veseli-nad-moravou.cz