Sanatorium Janáček [ Lázeňské zařízení ]

Sanatorium Janáček
Ať už jen projíždíte Moravskou bránou, či jedete upevnit své zdraví do lázní Teplic nad Bečvou, vždy Vás již z dálky upoutá dominantní stavba lázní lázeňské sanatorium Janáček.
V roce 1929 se realizací této stavby jednalo o nejvýznamnější projekt, který v té době nesl název Grandhotel Klíč, později přejmenován na Sokolovo. V roce 1968 byl schválen projekt na obnovu a modernizaci lázeňského domu, který nebyl nikdy realizován.

Lázeňský dům tak byl nepřetržitě využíván a teprve v roce 1984 byly zahájeny práce na největší rekonstrukci, kterou do té doby lázně Teplice nad Bečvou nezažily. Do podzimu 1988 byl zrekonstruován původní lázeňský dům Sokolovo, s novým názvem Janáček, byl vybudován nový balneoprovoz a nové ubytovací zařízení. Všechny zmíněné objekty tvoří propojenou funkční jednotku. Lázně tak získaly komplex, který má dnes již 212 lůžek, vlastní stravovací provoz, kde je připravována strava s výběrem z 9 diet, prostornou a vzdušnou jídelnu, kavárnu a 24 hodinovou recepci.
V léčebné části je klientům k dispozici 24 van k podávání uhličitých koupelí, k dispozici je vodoléčba, elektroléčba, rehabilitační jednotka, masáže, magnetoterapie, parafín, tělocvičny, plynové koupele, solárium a fitcentrum aj.. Dále je k dispozici široká nabídka speciálních produktů.

Již samo za sebe mluví heslo umístěné ve vstupní hale LS Janáček:
"SALUS AEGROTI SUPREMA LEX"
"Zdraví člověka ( náš) největší cíl"

Lázeňské sanatorium Janáček je od října 2006 vybaveno poláriem ARKTIKA, moderní kabinou využívající rehabilitační metodu celotělové chladové terapie. Polárium ARKTIKA využívají v hojném počtu lázenští klienti, ale také ambulantní návštěvníci z řad sportovců či osob se zdravotními problémy.
K celkové pohodě a kompletnosti služeb je k dispozici bazén, sauna, solárium, kadeřník, pedikůra, manikůra, tenisové kurty, minigolf, kuželky, cyklistická kola, zájezdy do blízkého okolí, procházky po okolí s průvodcem, stolní tenis, šachy, knihovna, odborné přednášky, kulturní akce pořádané přímo v areálu lázní (taneční večery a koncerty), denní tisk apod...

KONTAKTNÍ ADRESA:

Teplice nad Bečvou č. p. 63
753 51 Teplice nad Bečvou
Česko (CZ)
tel: (+420) 581 818 181 call centrum
fax: (+420) 581 606 520
Polarium Arktika
Polárium Arktika

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
DALŠÍ INFORMACE: http://www.ltnb.cz
AKTUALIZACE: Viktor Langer (Obecní úřad Teplice nad Bečvou) org. 56, 11.02.2008 v 11:27 hodin