Turistická trasa Slavičín - Hložecká kaple, modrá [ Turistická trasa ]

Modrá turistická značka:

Slavičín - Hložecká kaple

Značka vychází od autobusové zastávky Radnice ve Slavičíně na ulici Osvobození, z ulice Osvobození odbočuje na křižovatce na ulici K. Vystrčila, směr Val. Klobouky. Po levé straně zde míjí čtvrt Vlára Na vrcholu kopce značka odbočuje ze silnice vpravo k lesíku a dále pak polní cestou mírným klesáním do místní části Slavičín-Divnice.

U kamenného kříže, v místě u železničního nadjezdu, odbočuje vlevo na silnici a souběžně s ní prochází Divnicemi. Napravo, v malé vzdálenosti od železničního nadjezdu, míjí sochu sv. Jana Nepomuckého, kulturní nemovitou památku. Po pravé straně míjí náves s kaplí. Vedle kaple stojí sousoší Mariánského sloupu, sv. Tekly a sv. Floriána. Na konci obce odbočuje od silnice vpravo stoupáním na hřeben a odsud pak dolů do místní části Slavičín-Bohuslavice nad Vláří.

V obci pokračuje po pravé straně řeky Vláry, kterou přechází mostem na konci obce. .Dále vede podél železniční tratě do Popova, jedné z částí obce Štítná-Popov. Prochází obcí, na návsi vedle kaple, stáčí se vlevo a stoupá k lesu až k samotě Měřička a dále na hřeben masívu předhůří Hložeckých Bílých Karpat s vrcholy Vysoká (642 m) a Jeleňovská (664 m).

Modrá turistická značka končí u Hložecké kaple, kde prochází červená turistická značka.

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.cr-sr.cz
Typ záznamu: Turistická trasa
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 04.04.2003 v 17:55 hodin