Ski areál U Sachovy studánky [ Lyžařský areál ]

Ski areál U Sachovy studánky na Horní Bečvě se nachází na trase silnice E 442 směr Rožnov - Bumbálka - Slovensko asi 1,5 km nad přehradou Horní Bečva. Orientačním bodem je po pravé straně silnice Chata Sachova studánka. Parkoviště se nachází vedle silnice I. třídy naproti chatě po levé straně a je vzdáleno od vleku 170 m. Kapacita parkoviště je cca 130 aut, samozřejmě zdarma.

Sjezdové tratě jsou ve výšce 640-750 m.n.m. Je zde v provozu lyžařský vlek TLV 12 o celkové délce 600 m s převýšením 110 m a lyžařský vlek TATRAPOMA P s délkou 450 m a převýšením 90 m. Lyžařské svahy jsou vhodné k rekreačnímu lyžování rodin s dětmi, výuku lyžování školních lyžařských kurzů. Povrchy svahů jsou pravidelně upravovány před začátkem denního lyžování a před začátkem večerního lyžování.

Pro ty nejmenší je připraven koutek v podobě dětské lyžařské školky s provazovým vlekem, kde na ně čeká mnoho pohádkových a zvířecích postaviček, různé průjezdy či provazový vlek. Pro první kroky na lyžích je připraven KARUSELL - vlek otáčející se kolem své osy a ty, které již lyžování nebude bavit se mohou svézt v nafukovacích člunech.

Pro snowboardisty je zde k dispozici snowpark, který se rozkládá na ploše 2500 m2 a svým profilem je určen výhradně pro malé příznivce snowboardingu. Překážky jsou postaveny s maximálním ohledem na bezpečnost a výkonnost riderů!

Přímo v areálu se nachází vybavená půjčovna lyží a snowboardů. K zapůjčení je 90 snowboardů a 150 párů lyží od dětských modelů až po dospělé. Spolu s půjčovnou je zde skiservis, kde se provádí montáž vázání, broušení lyží a voskování skluznic. V provozu je také úschovna.

Tradičně probíhá pravidelné večerní lyžování, hlavně pro ty, kterým jejich zaneprázdněnost neumožňuje si zalyžovat v průběhu dne.

Provozní doba:
denní PO - NE 09.00 - 16.00 hod.
večerní ÚT - NE 18.00 - 21.00 hod.

Lyžařské svahy jsou pravidelně upravovány sněžným pásovým vozidlem zn. Kassbohrer se závěsnou sněhovou frézou.

Každý si může vybrat, zda se posilní v příjemně teplém prostředí s krbem a nebo na venkovní prosklené terase s výhledem na sjezdovku.

Ceník vleků:
viz stránky areálu

V lyžařském areálu působí Winterschool - škola zimních sportůpůjčovna lyží a snowboardů. Zakladatelé školy se 15 let zabývají zimními sporty - od začátku lyžemi a již 8 let snowboardem. Spolupracují s významnými organizacemi v těchto sportech, a tím drží krok s novými metodami techniky jízdy a technikami výuky.

Nejbližší autobusová zastávka - Horní Bečva, Paseky - se nachází 300 m od střediska.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Ski areál U Sachovy studánky
Horní Bečva
756 57 Horní Bečva
Česko (CZ)
tel: (+420) 603 726 093
(+420) 608 712 507

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
DALŠÍ INFORMACE: http://www.skiSachovka.cz
Typ záznamu: Lyžařský areál
AKTUALIZACE: uživatel č. 358 org. 150, 06.12.2011 v 20:45 hodin