Pražmo [ Město nebo obec ]

V Chráněné krajinné oblasti Beskydy, na úpatí Travného se rozkládá obec Pražmo, založená v roce 1777 hrabětem Pražmou. Obci vévodí kostel sv. Jana Nepomuckého, který byl postaven těsně po založení obce v blízkosti původního dřevěného kostelíka. V současné době má obec asi 1000 obyvatel, kteří pracují zčásti v lese nebo dojíždějí za prací do okolních měst. K ubytování rekreantů slouží hotel Travný.

Z Pražma si můžete vyjít do údolí Morávky nebo Mohelnice. Turistické stezky vás zavedou na horské hřebeny. Běžecké lyžařské tratě bývají velmi dobře připravené a pokud jsou vhodné klimatické podmínky, dá se lyžovat až do jarních měsíců.Turisté se do Pražma snadno dopraví některým z pravidelných autobusových spojů.

Obec Pražmo má schválený územní plán, který počítá s rozvojem podnikání, bytové výstavby a turistiky. V centru obce je čerpací stanice a poštovní služba. Nejbližší autocamping je ve vzdálenosti cca 12 km ve Frýdlantě nad Ostravicí.

Pražmo je členem Svazu měst a obcí České republiky a také je členem Sdružení obcí povodí Morávky, které pomáhá řešit společné problémy obcí tohoto mikroregionu.

Plní funkci základního stupně územní samosprávy a v různé míře je také vykonavatelem státní správy.

PŮSOBÍ NA KATASTRÁLNÍM ÚZEMÍ:

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
DALŠÍ INFORMACE: http://www.prazmo.cz
Typ záznamu: Město nebo obec
AKTUALIZACE: Šormová Helena (INFOSYSTEM s.r.o.) org. 56, 27.09.2021 v 22:12 hodin