Horolezecký oddíl Příbor

V roce 1988 se parta původně členů horolezecké oddílu Nový Jičín (sekce Příbor) domluvila na založení nového oddílu. A protože se našlo dost aktivních lidiček, tak se od tohoto roku datuje i oficiální vznik horolezeckého oddílu Tatra Příbor. Historicky prvním předsedou se stal Ing. Jiří Ondráček. Nedlouho po vzniku byl vytvořen i oddílový znak, který je v původní verzi používán dosud. Později došlo k úpravě názvu na horolezecký oddíl Příbor. Oddíl je zaregistrován u Českého horolezeckého svazu pod číslem 3 a má také svou právní subjektivitu.

Leze se všechno co je "vertikál" - překližky, skalky, skály, ledy, hory. Ale někdy se taky jen tak potlouká po horách a skalách, kouká se, lyžuje se, blbne se.

V roce 2002 jsme se připojili k projektu prevence kriminality mládeže a protože projekt podpořilo město a byl i vybrán, byla postavena lezecká stěna v tělocvičně na základní škole na ulici Dukelská. A aby toho nebylo málo, tak jsme se v tomto roce začali věnovat i mládeži.

Počet členů se mění podle toho jak přicházejí a odcházejí různé generace. Někdy jsou členové aktivní, jindy je zase jeden nevidí celý rok. Prostě normální oddíl. V současné době jsou v oddíle dva instruktoři horolezectví, pět instruktorů skalního lezení, tři instruktori školního lezení a dokonce i jedna doktorečka (ale neříkejte ji to). Protože ono je to ve skutečnosti jedno. Hlavně když člověk ví kde najde tu partu, která je naladěna na stejnou frekvenci.

I když toho času není moc, tak nejsme uzavřený oddíl a vždycky se najde i někdo, kdo poradí.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Stanislav Burgár
Dukelská 1346
742 58 Příbor
Česko (CZ)
tel: (+420) 556 722 011
(+420) 737 218 990

LOKALIZACE

AKTUALIZACE: Petra Kolářová (Kancelář vedení města) org. 139, 27.08.2013 v 10:58 hodin