Poznejme Vsetín.... [ Výlet ]

Vycházka za kulturními památkami města z Dolního na Horní město - za cca 1,5 hod.

Začneme jak jinak , jak od Informačního centra ve Vsetíně. Zde můžete získat podrobné popisy různých tras, ale my se nyní vydáme po Vsetíně.

Od IC se vydáme směrem k Měú Vsetín. Před ním odbočíme doleva k Masarykovu gymnáziu, směr park - Panská zahrada.

Panská zahrada - parkem prochází 18.poledník vých. délky. Označení míst je provedeno přímo v parku dvěma opracovanými kameny.Je to místo oddechu a relaxu.Dále postupujeme přes řeku Bečvu - lávkou - nahoru chodníkem k Římsko-katolickému kostelu.

Římsko-katolický kostel Nanebevzetí Pany Marie, vybudován původně pro šlechtické sídlo (nový zámek). Projdeme kolem kostela a vydíme před sebou dominantu Vsetína - zámek.

Zámek Vsetín - s vyhlídkovou věží a parkem,sídlo Muzea Regionu Valašsko se stálými expozicemi, galerií Gratis, Mramorovým sálem...

Horní náměstí - Stará radnice(galerie), Nová radnice(hotel),kašna,Maštaliska(bývalý panský dvůr) a dále pak ulicí Palackého dolů ....

Evangelické kostely - horního a dolního sboru, dále je zde smuteční síň, městský hřbitov a židovský hřbitov(uzamčen)

Palackého ulice - dům bývalé Občanské záložny, kterého fasádu zdobí sgrafita, která navrhl Mikoláš Aleš, ve spodní části u kruhového objezdu je restaurace Snaha - bývalý panský šenk.

Z kruhového objezdu se můžeme vydat vpravo k Rodinnému minipivovaru Valášek-založen 2002

Dolní náměstí s funkcionalistickými stavbami komerční banky,obchodního domu Rodinger, rekostruovanou budovou "Kremlu" a pozváním k posezení v restasuracích nebo u fontány v centru náměstí


Tato procházka po Vsetíně je jednou z těch, ketré vám přiblíží spíše tu historickou část města. Je samozřejmě možné zvolit i jinou trasu. Záleží jenom na vás. Podrobné informace o všech částech vaší procházky vám sdělíme rádi v Informačním centru ve Vsetíně a navíc Vás vybavíme plánkem města a materiály pro vaše další poznání.

UMÍSTĚNÍ

Typ záznamu: Výlet
AKTUALIZACE: Otakar HOŠEK (Informační centrum Vsetín) org. 164, 31.03.2007 v 11:15 hodin