Staré Hamry - Bílá - Staré Hamry, červený okruh, 33 km [ Lyžařská trasa ]

Tato trasa v délce 33 km spojuje obce Staré Hamry a Bílá. Hřebenový úsek trasy začíná ve Starých Hamrech-Černé u budovy JZD a pokračuje na Gruň po podbuřanské lesní asfaltce na Svornolku,odtud na Janikulu a na parkoviště na Gruni. Trasa dále vede hřebenem Gruně na Bílý kříž, Vjadačku, Doroťanku a Konečnou. Na Konečné překračuje silnici a pokračuje po hřebeni až k sedlu pod Bobkem,odtud lesními cestami do Bílé,přičemž u Gašek křižuje severní sjezdovku SKI Vítkovice Bílá.V Bílé ústí u zámečku a vede k parkovišti u hotelu Pokrok.Odtud trasa pokračuje kolem osady Žarovjanka a usedlosti u Remešů a po překročení řeky Ostravice a silnice se okruh u budovy JZD uzavírá.

V opačném směru lze k překonání výškového rozdílu využít lyžařského vleku severní sjezdovky SKI Vítkovice Bílá,od jehož horní stanice se lze na trasu napojit.

Po trase je několik parkovišť vhodných k nástupu: Gruň, Bílý kříž, Konečná, Bílá.

Běžecká trasa je upravována sněžným pásovým vozidlem (Kässbohrer PB 100), zpravidla každé úterý,pátek a po velkém sněžení.

Na okruhu je instalováno 50 směrových tabulek, 10 výstražných tabulek a čtyři velkoplošné mapy (Gruň, Bílý kříž, Bílá).

Projekt "Přeshraniční běžecké trasy Česko-Slovensko" byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Iniciativy Společenství Interreg IIIA.

Investor : Obec Staré Hamry
Partneři : Ski Vítkovice-Bílá, obce Bílá, Klokočov, Korňa.

UMÍSTĚNÍ

Typ záznamu: Lyžařská trasa
AKTUALIZACE: Petr Lukeš (Obec Staré Hamry) org. 131, 11.03.2007 v 09:36 hodin