Horské a rekreační středisko Královec [ Rekreační areál nebo středisko ]

Rekreační středisko se nachází v překrásném horském prostředí Bílých Karpat v nadmořské výšce asi 660 m.n.m., v neobyčejně přitažlivé krajině s bohatstvím přírodních krás, ve velmi výhodném klimatu, srovnatelném se Starým Smokovcem. Je vhodné zejména pro astmatiky a seniory. Svým umístěním v čistém prostředí chráněné krajinné oblasti zaručuje ideální podmínky pro rodinnou rekreaci, školy v přírodě, sportovní soustředění, ozdravné pobyty a dětské letní tábory.
Je dále vhodné pro rehabilitaci exponovaných pracovníků.
Zdejší neporušená příroda láká k turistickým výletům po hřebenech Bílých Karpat a na několika místech zachovala svou původní nedotčenou podobu. Proto byla oblast vyhlášena chráněnou biosférickou rezervací UNESCO. Jsou zde vzácné druhy živočichů, rostlin a hub, oblast je známá sběrem vzácných druhů bylin pro přípravu čajů. Okolí je protkané zajímavostmi, desítkami kilometrů pěších, cyklistických i lyžařských turistických tras.
Lyžařský vlek je vzdálen 50 m , další jsou vzdáleny 5 a více km. Běžecké stezky jsou znalci považovány za zimní lahůdku.
Koupaliště je vzdáleno 6 km (autem), 3 km pěšky. Krytý bazén je vzdálen 6 km od střediska.

Zimní kapacita střediska 55 lůžek, letní 95 lůžek je většinou rozdělená do dvoulůžkových pokojů s vlastním WC a sprchou.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Horské a rekreační středisko Královec
Valašské Klobouky 460
766 01 Valašské Klobouky
Česko (CZ)
tel: (+420) 577 320 858
(+420) 605 050 151

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.kralovec.cz
AKTUALIZACE: Eliška Černochová (Beskydy-Valašsko) org. 56, 16.03.2010 v 10:15 hodin