Chata Slavoj [ Chata, chalupa ]

Chata je situována v horní části obce Karlov pod Pradědem v nadmořské výšce okolo 700 m.

Rekreační zařízení disponuje 40 až 50 lůžky, v objektu je restaurace, prodej občerstvení a upomínkových předmětů, klubovna je vybavená TV, videem a DVD. Pokoje jsou dvou, tří, čtyř a dva šesti lůžkové. Sociální zařízení a sprchy jsou na patře.

Parkoviště, volejbalové hřiště, zákoutí s ohništěm jsou v bezprostřední blízkosti chaty. V místě se nachází několik hotelů, prodejen,v obci je zdravotní středisko. Do Malé Morávky je dobré autobusové spojení z Rýmařova, Bruntálu, Jeseníku, Olomouce, Zlína a Brna. V okolí chaty je možnost krátkých vycházek, ale i delších pěších túr po značených cestách v zalesněném horském prostředí.

Školy v přírodě, školní výlety, letní tábory a pobyty dětí.

Na chatě je možnost variabilně zřídit dvě učebny včetně školních tabulí a pomůcek. Od jara do podzimu jsou v místě ideální podmínky pro pěší turistiku a aktivní odpočinek. Je zde velice příznivé klima k rekreačním a léčebným pobytům, zvláště v souvislosti s onemocněním dýchacích cest. Zdravé prostředí oblasti Karlova a Karlovy studánky dává záruku k efektivnímu využití pobytu škol v přírodě.

V době konání školních akcí je objekt uzavřen pro veřejný provoz.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Chata Slavoj
Karlov pod Pradědem 32
793 36 Malá Morávka
Česko (CZ)
tel: (+420) 554 273 148
(+420) 603 464 611

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.pawlin-karlov.cz
Typ záznamu: Chata, chalupa
AKTUALIZACE: Petr Svoboda (Infomorava.cz) org. 56, 19.10.2004 v 14:18 hodin