21 Krkonoše - střed [ Turistická oblast ]

HORNÍ MÍSEČKY HARRACHOVY KAMENY LABSKÝ DŮL ŠPINDLERŮV MLÝN LYŽAŘSKÝ AREÁL SVATÝ PETR PRAMENY LABE HOSTINNÉ VRCHLABÍ MALÝ ŽALÝ - ROZHLEDNA KRKONOŠSKÝ NÁRODNÍ PARK HRAD BŘEČTEJN MALÝ ŽALÝ - ROZHLEDNA HRAD BŘEČTEJN HARRACHOVY KAMENY KRKONOŠSKÝ NÁRODNÍ PARK VRCHLABÍ PRAMENY LABE LABSKÝ DŮL HORNÍ MÍSEČKY LYŽAŘSKÝ AREÁL SVATÝ PETR ŠPINDLERŮV MLÝN HOSTINNÉ TO 21 Krkonoše - střed
Krkonoše - střed
...kouzlo velkých hor...
Právě v této oblasti najdete to nejtypičtější, co dělá Krkonoše Krkonošemi. Okolí Špindlerova Mlýna a Vrchlabí není jen bránou do říše tajemného Krakonoše, ale také rájem pěší turistiky a sportů všeho druhu. Zdejší devizou jsou vyhlášená zimní střediska s kvalitními lyžařskými areály, udržované běžecké tratě a samozřejmě ideální sněhové podmínky, panující zpravidla od konce listopadu až do konce dubna. V létě, kdy se zasněžené horské svahy promění v rozkvetlé louky, tu najdou své eldorádo milovníci vodních sportů, pro něž jsou dravé horské řeky přímo stvořené. Na vyznavače vysokohorské pěší turistiky čekají uprostřed netknuté přírody dlouhé kilometry značených turistických tras a cykolostezek. Vydejte se třeba k pramenům Labe nebo k některému z nádherných krkonošských vodopádů. A nezapomeňte na bohatou nabídku dalších požitků - kryté i otevřené bazény, sauny, masáže, tenis, golf, jízdy na koních či welness, zkrátka vše, co k pěknému pobytu v Krkonoších patří.

- Hostinné - pozoruhodná galerie antického umění v barokním františkánském klášterním kostele Neposkvrněného Početí P. Marie. Sádrové odlitky řeckých a římských plastik, světově unikátní rekonstruované sochy a sousoší ztracených nebo zničených originálů.
- Špindlerův mlýn - nejznámější středisko zimních sportů v České republice, vynikající podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.
- Svatý Petr - lyžařský areál v těsné blízkosti Špindlerova Mlýna. Lanovky, noční lyžování, snowboard park, osvětlená sáňkařská dráha, lyžařské školy, ski servisy, půjčovny vybavení, letní bobová dráha.
- Horní Mísečky - Medvědín - lyžařské středisko v oblasti obce Vítkovice, závodní i standardní běžecké tratě v délce 50 km patří k nejlepším v České republice a jako jediné jsou položené v nadmořské výšce 1 000 m. Lanovka do Špindlerova Mlýna.
- Labský důl - divoká skalnatá rokle ledovcového původu s několika vodopády, jedno z nejnavštěvovanějších míst v Krkonoších. Pančavský vodopád, největší vodopád České republiky (250 m).
- Ze Špindlerova Mlýna k pramenům Labe - jedna z nejkrásnějších krkonošských tras vede od horní stanice lanovky na Medvědíně přes Šmídovu vyhlídku k mohyle Hanče a Vrbaty, kolem Pančavského vodopádu přes Labskou boudu nad horním okrajem Labského dolu až k pramenům Labe.
- Vrchlabí - první a nejseverněji položené město na řece Labi. V budově barokního kláštera Krkonošské muzeum, kolem zámku romantický přírodní park, v okolí řada přírodních památek a vyhlídek do širokého okolí.
- Krkonošský národní park - druhý národní park České republiky (1963), jeden z největších v Evropě, s roční návštěvností až 8 milionů osob. Zahrnuje území Krkonoš od Novosvětského sedla na západě až po Žacléřské sedlo na východě. Na severu na něj navazuje polský Karkonoski park narodowy, se kterým tvoří nedílný přírodní celek.

UMÍSTĚNÍ

NA ÚZEMÍ TURISTICKÉ OBLASTI EVIDUJEME

Typ záznamu: Turistická oblast
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 2, 29.04.2005 v 09:04 hodin